LELE-GÁLÁS GÓLHALMAZ

Az 50. percig éltek az egri remények, majd elléptek a váciak

Heves Megyei Hirlap - - Sport - Sike Károly karoly.sike@partner.mediaworks.hu

A Gyöngyösnek nem okozott gondot a Balmazújváros legyőzése, míg az Eger nem tudta térdre kényszeríteni az edzőváltáson átesett Vácot a honi élvonalban. KÉZILABDA Kellemes ellenfélnek számított Gyöngyösön a sereghajtó hajdúsági gárda, amely sok esetben a játékosai fegyelmezetlenségei miatt tálcán kínálta a pontokat a mátraaljai gárdának. A hazaiak pedig köszönték, éltek a lehetőséggel. Az első játékrészben az ihletett formában játszó Lele Ákos kilenc gólt szerzett, mellette a fürge lábú Lubomír Duris hozta leginkább zavarba a balmaziakat.

Az Eger SBS Eszterházy számára a kiváló nyitányt követően keserű szájízzel zárult a váci vendégjáték. Bő tíz perc után már 6–2-re vezettek a megyeszékhelyiek, előnyük azonban a szünetre teljesen elapadt. A vendéglátók a 36. percben, 14– 13-nál átvették a vezetést, s a vendégek a folytatásban már csak futottak az eredmény után. Jelentős különbség azonban csak az utolsó tíz percben alakult ki, amikor sorozatban hat gólt szerzett a Vác. B. Braun Gyöngyös–Balmazújvárosi KK

27–21 (15–8) Gyöngyös, 650 néző. V.: Bonifert, Oláh GYÖNGYÖS: HUDÁK – ORSZÁGH 3, Reznicek 2, DURIS 6, Hegedüs M. 2, LELE 10 (3), Kovacsics 2 Csere: Ivanisevics (kapus), Juhász K. 1, M. Mikita, Rasics 1, Urbán, Sipeki. Edző: Debre Viktor B.ÚJVÁROS: Paul – Tomics 1, Sztojanovics 4, Balázs S. 2, Katzirz, Vujovics 2, Kekezovics 2 (1) Csere: Pajkó (kapus), István 2, Bali R. 1, HANTÁK 4 (2), Vranac 1, Temesvári 2, Vahnovics Edző: Füzesi Ferenc Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0, 12. p.: 2–2, 18. p.: 6–4, 24. p.: 10–6, 36. p.: 16–9, 42. p.: 19–11, 48. p.: 22–12, 54. p.: 26–16 Kiállítások: 14, ill. 12 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3

DEBRE VIKTOR: – Komoly téttel bírt számunkra a mérkőzés, feltétlenül ki akartuk javítani a múlt heti ceglédi vereséget. A védekezés végig jól működött, és elöl sikerült megfelelő számú gólt szerezni a magabiztos győzelemhez. A hajrában a biztos vezetés birtokában kicsit ki is engedtünk.

FÜZESI FERENC: – Az első percek kivételével az történt a pályán, amit a Gyöngyös akart. Igyekeztünk felnőni a feladathoz, de rendkívül hullámzóan teljesítettünk. Az első félidő végén darabokra törtünk, kialakult egy állandó különbség az eredményben, s a szünet után már csak felvillanásaink voltak.

JÖN: Csurgó–Gyöngyös, december 10., szombat, 18.00.

GÚNYA PÉTER: – Köszönöm a csapatnak ezt a szép estét, nagy szívvel játszottak a fiúk. Nem volt egyszerű feladat, de nagy öröm, hogy sikerült begyűjteni a nagyon fontos két pontot.

TÓTH EDMOND: – Kezdetben minden jól alakult, majd a technikai hiákat gyors ellentámadásokból szerzett gólokkal büntette a Vác. Mentálisan egyre jobban felerősödtek, mi pedig sajnos visszaestünk a második félidőre. A védekezés sem volt már annyira hatékony, támadásban pedig a hajrára az összes puskaporunkat előttük. Váci KSE–Eger SBS Eszterházy

24–19 (10–10) Vác, 300 néző. V.: Herczeg, Südi VÁC: DRISSZI – VASICS 6 (2), Csicsikalo 2, Topic 4, Koller 3, Lendvay 1, POPOVICS 5. Csere: Vitáris (kapus), Törteli 2, Pavlovics, Ménfői, Tyiskov 1, Kerekes. Edző: Gúnya Péter EGER: STOCHL – Vancsics 1, Radojevics 2, Dutra 2, Petro, Szabó P. 2, ANTL 9 (5). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Lezák 2, Dobó, Padla 1 (1). Edző: Tóth Edmond Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 3–6, 18. p.: 3–7, 24. p.: 6–9, 36. p.: 14–13, 42. p.: 17–15, 48. p.: 18–16, 54. p.: 21–17 Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6

KÖVETKEZIK: Eger SBS Eszterházy–Komló, december 10., szombat, 18.00.

A szurkolók Lele Ákost (28) választották a meccs legjobbjának. A gyöngyösiek kiválósága tíz gólt dobott