G t G

A bajnoki nyitányon a Kisújszállás és a Karcag egyaránt ötgólos meccset nyert

Uj Neplap - - SPORT - Munkatársainktól ujneplap@ ujneplap.hu

Bő két és fél hónapnyi böjtöt követően szombaton ismét útjára indult a labda a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban.

LABDARÚGÁS Nem született meglepetés a bajnokság nyitányán, a címvédő Tiszafüred, a tavalyi második Törökszentmiklós és a harmadik Szajol is győzelemmel kezdte meg idei szereplését.

TISZAFÖLDVÁR– TÖRÖKSZENTMIKLÓS 1–3 (1–1)

Tiszaföldvár, 100 n., v.: Fekete Tibor.

Tiszaföldvár:

Huszár – POLGÁR, Járóka (Melis), HEGEDŰS, Váradi, Aszódi, BURJÁN (Törtei), VEREB CS., Budaházi (Kósa), Majzik, Lendvai (Pápai). Edző: Szikora Károly.

Törökszentmiklós:

Török – Farkas I. (Ladányi), Gusztafik, BALOGH A., HÉDER R., KOVÁCS R. (Győrki), FEHÉR F., Velkei (Váradi), Lólé, Máté Fazekas, Buru (Juhász). Edző: Tarjányi Csaba.

Vereb Cs. (4.), ill. Balogh A. (35.), Kovács R. (52.), Juhász (86.).

Hatvan percig kiegyenlített játék folyt, de a végén a miklósiak kihasználták a hazaiak hibáit.

Gólszerzők: Szikora Károly:

– A hozzáállással elégedett voltam, de a játékban javulni kell!

Tarjányi Csaba:

– Nagyon nehéz volt feltörni a Földvár védelmét, de a végén sikerült!

KUNSZENTMÁRTON– FEGYVERNEK 0–4 (0–2)

Kunszentmárton, 80 n., v.: Kiss Attila.

Kunszentmárton:

Tóth Z. – Gácsi, Somodi Sz., Pálinkás J. (Polecsák), Garáz, Farkas M., Kinyik Z., Lengyel D., Varga A., Viczián, Fabó (Gödő). Edző: Gácsi Tibor.

Fegyvernek:

Kormány – KINYIK GY., FARKAS Z. I., Szász Károly, FARAGÓ ZS., Farkas Z. II., GÖBLYÖS (Kerepesi), Karikó (Rózsa), BOGNÁR, CSORTOS, Faragó A. (Vásárhelyi). Edző: Faragó Attila.

Csortos (8.), Göblyös (35.), Faragó A. (61.), Faragó Zs. (81.).

Gólszerzők:

Bodnár Sándor (labdával) és társai rengeteg gólhelyzetet dolgoztak ki. Az első félidő végén még gólt is lőttek az Újszásznak, a három pontot mégsem tudta bezsebelni az újonc Tószeg.

A minden csapatrészben jobb teljesítményt nyújtó vendégcsapat erőfölényt harcolt ki és magabiztos győzelmet aratott az enerváltan játszó hazaiak ellen.

– Mint mindennek, ennek az eredménynek is megvannak az előzményei.

– Régen látott jó játékkal, nagyszerűen kezdtük a bajnokságot.

Gácsi Tibor: Faragó Attila: JÁNOSHIDA–KARCAG 2–3 (1–2)

Jánoshida, 80 n., v.: Kóródi Ferenc.

Jánoshida:

Tóth Cs. – Keresztes, Palya (Eszes M.), Farkas I. (Homojovszki), Eszes E. (Cseri), MARTÓK, Németh T., Benedek, Felföldi (Tóth M.), Hegedűs, BÁLINT. Edző: Arany László.

Karcag:

Agócs – Kocsis, Orosz I., Szőke N., Kovács L., Szívós G., SZÍVÓS GY., Szentannai, SZÉKELY, Erdei, TERJÉK (Kupai). Edző: Orosz István.

Gólszerzők:

Benedek (14.), Martók (70.), ill. Terjék (15.), Székely 2 (22., 64.). Változatos, jó iramú mérkő-

zésen a vendégcsapat kontrái eldöntötték a mérkőzés sorsát.

– Óriási helyezkedési hibáinkat gólokkal büntette ellenfelünk.

– Helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk.

Arany László: Orosz István: TÓSZEG–ÚJSZÁSZ 1–2 (1–2)

Tószeg, 150 n., v.: Szabó József.

Tószeg:

Gyurkó – Mészáros G., CSATHÓ, Papp D. (Kása), Farkas D. (Bába), Törőcsik (Utasi), Kiss B., Bodnár, SINDA, Major (Tóth T.), Kurucz. Szakmai ig.: Smidéliusz Ernő.

Kovács Gy. – Fekete, SZURMAI, SZARVÁK, Veréb D., Rézsó P., Tóth N., Polgár, Gazdag, PAPLANOS (Szabó G.), Sipos (Gergi). Szakmai ig.: Mérész Zoltán.

Csathó (45.), ill. Paplanos 2 (13., 22.).

Kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat – több kulcsjátékosát nélkülözve – nagyon sok helyzetet dolgozott ki, amelyből csupán egyet értékesített a mérkőzésen, így kikapott.

Újszász: Gólszerzők: Smidéliusz Ernő:

– Megilletődötten kezdtük a megyei I. osztályt. Rutint kell még szereznünk!

Mérész Zoltán:

– Az első félidőben elfogadhatóan, a másodikban visszafogottan játszottunk. Úgy érzem, a győzelmünk megérdemelt.

RÁKÓCZIFALVA–SZAJOL 1–2 (0–0)

Rákóczifalva, 150 n., v.: Katona Balázs.

Rákóczifalva:

NAGY K. – Szeberényi, Kiss Zs., Kómár, HADAD H., Orosz, Varga M., SZAKALI, Nyitrai (Mihályi), SZOBOSZLAI, Ruskó Zs. Edző: Ruskó Zsolt.

ULVICZKI – Csajbók, Pálinkás, Albert (Kispál), VINCZE, Benedek, BEZZEG, GYŐRFI, FÜLÖP, Dobos (Donkó), Szabó T. Edző: Kun Mihály.

Szoboszlai (80.), ill. Szabó T. (58.), Donkó (70.).

Szabó T. (64.). Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.

– Nem érdemeltünk vereséget. Ez egy tipikus döntetlen mérkőzés volt.

Szajol: Gólszerzők: Kiállítva: Ruskó Zsolt: Kun Mihály:

– Kezdetnek nem rossz ez az eredmény...

KISÚJSZÁLLÁS–CSÉPA 3–2 (1–1)

Kisújszállás, 100 n., v.: Tóth Tibor.

Kisújszállás:

BENCZE – BORSI, BERTA, FARKAS Z., SERES Z., CSILLAG, IMRE, KISS A. (CZICZE), DOBOS, NÉMETH E. (SZABÓ P.), LADÁNYI. Edző: Újfalvi Erik.

Modla – Hubai, Papp E. (Oberna), Urbán-Szabó (Reich), Pintér L., Szakács, Sárkány, Mile, Oláh, Határ, Bravik (Bihari). Edző: Zsidai István.

Kiss A. (15.), Csillag (74.), Ladányi (75.), ill. Sárkány (4.), Bravik (48.).

Az újjáalakult hazaiak szívvel és csapatjátékkal megadásra késztették a nagyobb játékerőt képviselő csépaiakat.

– Ez mesteri munka volt, remek indulás!

– A hazaiak megérdemelten nyertek, mert kétszer is hátrányból tudtak egyenlíteni. Csak a múltból táplálkozni, alázat nélkül nem fog menni.

Csépa: Gólszerzők: Újfalvi Erik: Zsidai István: JÁSZFÉNYSZARU– TISZAFÜRED 1–3 (0–1)

Jászfényszaru, v.: Bodac Tamás.