«تور بیپایان» باب دیلن در ایالتهای مختلف آمریکا

Bani Film - - فـرهنگی -

باب دیلن خواننده و ترانهسرای آمریکایی برنامه تور کنسرتهای فصل پاییز خود را اعالم کرد.

به گزارش ایسنا، «دنور پست» نوشت: کنسرتهای «باب دیلن» که سال گذشته با کسب جایزه نوبل ادبیات حواشی زیادی به پا کرد، همچنان ادامه دارد. این خواننده 6۷ ساله اینبار در فصل پاییز راهی ۹۱ منطقه در ایالتهای مختلف آمریکا میشود.

شروع کنسرت ۱۲ اکتبر این چهره عرصه موسیقی راک، با نوازندگی «میویس استیپلز» خواهد بود. «استیپلز» بهتازگی خبر انتشار آلبوم جدیدش را منتشر کرد. براساس آنچه در وبسایت رسمی تورهای «دیلن» نوشته شده، کنسرتهای او از 3۱ اکتبر در ولیسنتر کالیفرنیا آغاز میشود و سپس به السوگاس، دنور، نبراسکا، شیکاگو، دترویت، فیالدلفیا، واشینگتن، بوستن و ... میرود.

بلیت کنسرتهای «باب دیلن» از نیمه ماه سپتامبر به قیمت ۴۵ تا ۹۲۱ دالر به فروش میرسد.

«باب دیلن» از نگاه بسیاری، تاثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکاست. برخی ترانههای او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوبارهخوانی شده که از جمله آنها میتوان به «از فراز برج دیدبانی» که توسط «جیمی هندریکس» اجرا شد، اشاره کرد. او در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه ۰6 بسیار تاثیرگذار بود و به «شکسپیر» همنسالن خود شهرت یافت. «دیلن» در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا یک پدیده محسوب میشد.

آکادمی نوبل در نوامبر 6۱۰۲ نام «باب دیلن» را بهعنوان برنده نوبل ادبیات اعالم و «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» را علت برگزیدن او عنوان کرد. انتخاب یک ترانهسرا و خواننده بهعنوان برنده نوبل ادبیات، واکنشهای مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشت و نوع عملکرد او در مقابل کسب این جایزه مهم ادبی به این حواشی دامن زد. او با تحویل دادن نسخه صوتی سخنرانی خود به آکادمی نوبل چند روز پیش از مهلت پایانی، جایزه ۴۲۹ هزار دالری نوبل را از آن خود کرد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.