«رهایی از بهشت» بهترین انیمیشن شد

Bani Film - - فـرهنگی -

مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران به دبیری محمدعلی صفورا 20 شهریور در تاالر ایوان شمس برگزار شد و برندگان این جشن معرفی شدند.

به گزارش هنر و تجربه،محمد سلوکی اجرای این برنامه را بر عهده داشت. در این مراسم از وحید نصیریان کارگردان و نویسنده عرصه انیمیشن که چندی پیش درگذشت یاد شد. خانواده زنده یاد وحید نصیریان روی صحنه آمدند و لوح تقدیری دریافت کردند. همسر نصیریان ابراز امیدواری کرد جوانانی که در این عرصه فعال هستند مثل نصیریان خاموش نشوند و بتوانند این هنر را ادامه دهند. همچنین در این مراسم نکوداشت مهین جواهریان از کارگردانان عرصه انیمیشن به همراه فیلمي درباره او برگزار شد.

اعضای هیات انتخاب در این بخش از مراسم روی صحنه آمدند و جایزه بهترین موسیقی را به میالد موحدی برای «جمشید مرثیهای بر یک اسطوره» اهدا کردند.

دیپلم افتخار بهترین صداگذاری به فرشید جلیلی برای «فهرست مقدس» رسید. تندیس این بخش به آرش قاسمی برای «رهایی از بهشت» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین سبک بصری به شیوا صادق اسدی برای «یال و کوپال» اهدا شد. تندیس این بخش به معین صمدی و فراز شانیار برای «جمشید مرثیهای بر یک اسطوره» رسید. جایزه این بخش به اسم نفیسه ریاحی مزین شده است.

دیپلم افتخار بهترین متحرک سازی به احسان انصاری، اشکان نعیمی، مریم ریاضی، مجید شیرعلی و عهدیه مدرسی برای «روبی و جوجهها» اهدا شد. تندیس این بخش به آرش احسان و ابوالفضل برومندی برای «رهایی از بهشت» رسید. جایزه این بخش به نام پرویز نادری مزین شده است.

تندیس بهترین فیلمنامه به محمدرضا عابدی برای «پیشخدمت» تعلق گرفت. جایزه این بخش به نام مهدی سماکار مزین است.

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به هاجر مهرانی برای «داش آکل» اهدا شد. تندیس این بخش به فرنوش عابدی برای «پیشخدمت» تعلق گرفت. جایزه این بخش به نام وجیه اهلل فردمقدم مزین است.

تندیس بهترین فیلم کوتاه انیمیشن به معین صمدی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای «جمشید مرثیهای بر یک اسطوره» رسید. جایزه این بخش به نام اسفندیار احمدیه مزین است.

تندیس بهترین فیلم بلند انیمیشن به علی نوری اسکویی برای «رهایی از بهشت» اهدا شد. این جایزه به نام زنده یاد وحید نصیریان مزین است.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.