نمایش 6 فیلم ایرانی در جشنواره بوسان

Bani Film - - فـرهنگی -

بیست و دومین جشنواره بینالمللی فیلم بوسان در کشور کره جنوبی میزبان شش فیلم از آثار سینمای ایران در بخشهای گوناگون است.

به گزارش ایسنا، امسال فیلم سینمایی «سد معبر» ساخته محسن قرایی نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی جریانهای نو بیست و دومین جشنواره فیلم بوسان است و اولین حضور جهانیاش را تجربه میکند.

اما جشنواره فیلم بوسان در بخش پنجرهای به سینمای آسیا نیز میزبان نمایش سه فیلم ایرانی از جمله «آنسوی ابرها» جدیدترین ساخته مجیدی مجیدی خواهد بود. فیلم جدید مجیدی اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی جشنواره معتبر لندن تجربه میکند و در فاصلهای کوتاه در جشنواره بوسان نیز به روی پرده میرود. «بدون تاریخ بدون امضاء» به کارگردانی وحید جلیلوند به همراه فیلم «لِرد» ساخته محمد رسولاُف دو نماینده دیگر سینمای ایران در بخش پنجرهای به سینمای آسیا جشنواره فیلم بوسان هستند. فیلم «جاده» ساخته آرش خیاطان و همچنین فیلم کوتاه «نگاه» از فرنوش صمدی نیز در بخش نمای باز جشنواره بوسان پذیرفته شدهاند.

فیلم «جاده» با بازی سیاوش چراغیپور و روحاهلل حقگوی روایتگر داستان گفتگوی یک مکانیک و راننده یک ماشین سواری خراب شده در یک جاده است. این دو پس از صحبت در مییابند که راننده ماشین سواری صاحب کارخانهای است که برادر مرد تعمیرکار اخیرا از آن اخراج شده است.

فیلم «نگاه» نیز به کارگردانی فرنوش صمدی محصول مشترک ایران و ایتالیا با فیلمنامهای از فرنوش صمدی و علی عسگری است. این فیلم کوتاه که پیش از این در بخش رقابتی فیلمهای کوتاه جشنواره لوکارنو رونمایی شده، درباره زنی است که در راه بازگشت به خانه متوجه اتفاقی در اتوبوس می شود. او باید تصمیم بگیرد که قضیه را فاش کند یا نه. بیست و دومین دوره جشنواره بینالمللی بوسان از تاریخ ۲۱ تا ۱۲ اکتبر (۰۲ تا ۹۲ مهرماه) در کشور کره جنوبی برگزار میشود و امسال «الیور استون» کارگردان مطرح هالیوودی ریاست هیئت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.