«پاهای بیقرار» از شتابزدگی به دور است

Bani Film - - تلویزیون -

کایدان درباره طرح و فیلمنامه سریال «پاهای بیقرار» گفت: پاییز سال گذشته بود که آقای پورمحمدی با من تماس گرفتند و دیدار کردیم و درباره طرحی صحبت کردند که مربوط به آقای محمدنژاد بود. بنابراین من با ذهنیتی که داشتم، وارد کار شدم و با توجه به حفظ خط اصلی قصه، کار دچار تغییراتی شد و طرح را به روز کردیم.

وی ادامه داد: طرح که آماده شد، نگارش فیلمنامه را آغاز کردیم و در حال حاضر از ۰6 قسمت سریال حدود ۰5 قسمت آماده داریم و با فیلمنامه تقریبا کامل تولید را آغاز کردیم. یعنی سیناپس کامل و فیلمنامه ۰5 قسمتی را به بازیگران ارائه دادیم تا در پیدا کردن شخصیت و نقشی که قرار است بازی کنند، با مشکلی روبرو نشوند. یعنی با جزییات کار روبرو شدند.

کایدان همچنین افزود: بازنویسی 5۱ قسمت از فیلمنامه فصل دوم هم آماده شده است که به بازیگران ارائه شده است. بنابراینتصورم این است که این کار از شتابزدگی کامال به دور خواهد بود و با مشکالتی از این دست روبرو نخواهد شد.

ضمن اینکه کارگردان و گروه تولید هم روی کار مسلط هستند و هیچ شتابزدگی در کار وجود ندارد و همه چیز برای ارائه یک کار خوب مهیاست. چون تجربه های کارگردان و تهیه کننده باعث می شود کار به نحو بهتری پیش برود. نویسنده «هشت و نیم دقیقه» درباره همکاری با کارگردان و تهیه کننده نیز عنوان کرد: خوشبختانه فضای مشورت در کار حکمفرماست و منوچهر هادی هم به شدت به فیلمنامه پایبند است و اهمیت زیادی به کار می دهد. ما پیش از این با هم همکاری داشتیم و با سلیقه و نظرات هم آشنا هستیم که در کار کمک بسیاری می کند و با مشکلی روبرو نمی شویم. حتی در بازی ها هم اگر قرار باشد دیالوگی را تغییر بدهد، با هماهنگی نویسنده انجام می دهد و از این نظر برای نویسنده احترام خاصی قائل است. البته سکان دار کار کارگردان است و نظرات و خواسته اوست که در کار مهم است. اما همین که با مشورت و احترام و اعتماد همه چیز صورت می گیرد، می تواند به نفع کار باشد و در جهت بهبود کار. البته ممکن است دیالوگی در دهان بازیگر نچرخد و کلمات دیگری را جایگزین کند. اما همه چیز فکر شده و حساب شده جلو می رود. ضمن اینکه بازیگران فرصت دارند تا بتوانند روی فیلمنامه و نقش خود کار کنند و از این نظر با هیچ شتابی در تولید روبرو نیستند.

وی در پاسخ به این سوال که در انتخاب بازیگر هم پیشنهادی به کارگردان داده است یا خیر، توضیح داد: همه چیز در این کار بر اساس مشورت و تبادل نظر و احترام انجام شده است. من به عنوان نویسنده در انتخاب بازیگر تعیین کننده نیستم، اما به دلیل تسلطی که روی قصه و شخصیت ها دارم، ممکن است بازیگری را هم به گروه پیشنهاد بدهم. اما در نتیجه این کارگردان است که تصمیم گیرنده است. بنابراین کار و وظیفه هر کسی در این سریال تعریف و مشخص شده است.

وی در پایان نیز گفت: وقتی همه چیز بر ایه احترام و اعتماد و مشورت باشد، باید منتظر اتفاقات خوشایندی بود. ضمن اینکه ارزش گذاری برای شعور مخاطب جزو اتفاقاتی است که ما در این کار با آن روبرو هستیم و برای جذب مخاطب این کار در هر قسمت یک داستان و ماجرا دارد تا از دیدن سریال لذت ببرد. ضمن اینکه از دیالوگ های اضافی پرهیز کرده ایم و بی جهت وقت مردم را نمی گیریم. امیدوارم در زمان پخش هم بتواند مخاطبان را با خود همراه کند. البته زمان پخش خیلی مهم است که امیدوارم کنداکتور خوبی داشته باشد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.