آبیاری رامبد جوان در شبکه نسیم!

در پی پخش گلچین فصل چهارم «خندوانه»!

Bani Film - - تلویزیون -

بانی فیلم- گروه تلویزیون: بله حق دارد رامبد جوان برنامه اش را پر مخاطب ترین برنامه سیما قلمداد کند و معتقد باشد برنامه اش حتی از «نود» و «دورهمی» هم پر مخاطب تر است که البته این جای تأمل دارد. رامبد جوان به واسطه این برنامه خوب و پر مخاطب قطعا در شرایط بیزنسی موفقی هم قرار گرفت و از این باب هم نمی توان به او خرده گرفت.

«خندوانه» در چند فصل تولیدش با اوج و فرودهایی روبرو بود، ولی هرگز زمین نخورد اتاق فکر پشت برنامه هر بار با حربه ای ناجی این برنامه گران شدند و شرایط به سمت و سویی رفت که کارگردان فیلم «نگار» در برنامه ای رخ به رخ مجری بنشیند و بگوید برنامه من از برنامه مهران مدیری و عادل فردوسی پور پر مخاطب تر بوده است. اما اتفاقی که دو شب پیش رخ داد کمی عجیب و غریب به نظر می رسید. طی یک اقدام رامبد جوان گلچینی از فصل چهارم را روی آنتن برد که اتفاقا با کلی آگهی بازرگانی حوصله را از سر مخاطب به در کرد. در این برنامه که گلچینی از حضور افرادی چون ویشکا آسایش، امیر جعفری، سینا حجازی فر، بهرام شاه محمدلو، امید حاجیلی، احسان علیخانی، مهرداد صدیقیان، ارژنگ امیرفضلی، آزاده صمدی، محمدرضا علیمردانی، بهاره رهنما، بهناز جعفری، نسرین مقانلو، ابوالحسن تهامی ...و پخش شد که می توانست پخش نشود.

یادمان نرود تمام برنامه های شبکه نسیم بخصوص «دورهمی» و «خندوانه» آنقدری پخش تکراری دارد که مخاطب اگر بخواهد آن را در هیچ قسمتی از دست نخواهد داد. اما رامبد جوان یک برنامه کم هزینه روی آنتن فرستاد تا طبق قرارش نگار جواهریان به شب پایانی برنامه اش یعنی ۸۲ شهریور برسد. به نظر می رسد برنامه ای که سر پا است و نیازی به پخش اینگونه ندارد در قسمت پایانی به پخش گلچین برسد نه اینکه در روزهای پایانی پخش به یکباره با چنین تصمیمی مخاطب را دست به سر کند. «خندوانه» جز آثاری پر مخاطب سیما بوده و بی شک حرکتی رو به رشد در کمدی سازی برای تلویزیون محسوب می شود. درگیری مخاطب با برنامه با حضور فعال در قسمت های مختلف و حتی مسابقات درجه کیفی این برنامه را به حدی باال برد که توقع می رود این دست تصمیم ها در شرایطی که برنامه در جایگاه خوبی برای مخاطب قرار دارد اتخاذ نشود.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.