«تنها هواپیما در آسمان» فیلمنامه جدید هالیوود برای ۱۱ سپتامبر

Bani Film - - سینمـا -

فیلمنامه نویس «پست» اسپیلبرگ سراغ یک پروژه سیاسی دیگر رفته است. «تنها هواپیما در آسمان» درباره لحظات بعد از اتفاقات 11 سپتامبر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، لیز هانا فیلمنامه نویس جدیدترین اثر استیون اسپیلبرگ، «پست» بعد از این فیلم سراغ یک پروژه سیاسی دیگر رفته است. او قصد دارد فیلمنامه «تنها هواپیما در آسمان» را برای مترو گلدوین مه یر بنویسد و برای این کار حتی قرارداد هم امضا کرده است. ظاهرا این فیلم که بر اساس یک مقاله سیاسی نوشته خواهد شد درباره لحظات بعد از اتفاقات 11 سپتامبر است. وقتی رئیس جمهور وقت ایاالت متحده، جورج بوش را از مدرسه ای در فلوریدا سوار هواپیمای ریاست جمهوری موسوم به ایر فورس وان می کنند و به آسمان بلند می شوند. جایی که پیش بینی می شد امن ترین جا برای آقای رئیس جمهور است. لیز هانا گفته روایت فیلمنامه از فلوریدا آغاز می شود و با بازگشت جورج دبلیو بوش به واشنگتن به پایان می رسد.

این فیلم اگرچه هنوز تهیه کننده یا کارگردانی ندارد اما از آنجایی که متروگلدوین مه یر سراغ یکی از اصلی ترین نویسنده های نسل جدید هالیوود رفته به نظر می رسد این کمپانی برنامه های مهمی برای کارگردانی درجه یک با عوامل مهم و ستاره های سینما داشته باشد.

گفتنی است جدیدترین اثر هانا، «پست» که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شده در مورد نقش روزنامه «واشنگتن پست» در افشای اسناد پنتاگون در سال 1971 است. این فیلم با بازی تام هنکس و مریل استریپ روز 22 دسامبر و در چارچوب فصل جوایز روی پرده خواهد رفت تا یکی از بخت های اصلی اسکار 2018 باشد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.