واکنش کمال تبریزی به تعویق پی در پی سریال «سرزمین مادری»

Bani Film - - تلویزیون -

به گزارش آنا، با وجود اعالم قبلی کمال تبریزی؛ کارگردان سریال «سرزمین کهن» از یک ماه گذشته، قرار بود این سریال از جمعه 14 مهرماه روی آنتن شبکه سه سیما برود. در همین راستا کارگردان این سریال تیزر جدید آن را در رسانهها منتشر کرد که همین موضوع خبر از قطعی بودن پخش این سریال بعد از چند سال وقفه میداد.

همانطور که مخاطبان و عالقهمندان به این سریال برای پخش آن روزشماری میکردند تا به روز مقرر برسد؛ اما بنا به دالیلی که روابطعمومی شبکه سه سیما هم از توضیح آن سر باز کرد، این سریال باز هم پخش نشد. همین عدم پخش و عدم پاسخگویی شبکه سه به رسانهها باعث شد حواشی بیشتری حول این سریال بچرخد و حرف و حدیثها بیشتر شود.

در همین خصوص کمال تبریزی در گفتگوی کوتاه با خبرنگار آنا با تکذیب برخی از این حواشی ایجاد شده در خصوص این سریال گفت: مشکل پخش نشدن به دالیل قبلی و چند سال پیش این سریال مربوط نمیشود بلکه دلیل عدم پخش در زمان اعالم شده فقط به جهت آماده نبودن تیتراژ فیلم و برخی مشکالت فنی بوده که در حال حاضر این مشکالت برطرف شده است.

وی در خصوص زمان پخش این سریال اظهار داشت: تا جایی که به من خبر دادهاند، قرار است این سریال جمعه این هفته؛ 21 مهر ماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. البته باز هم مدیران خود شبکه در خصوص زمان قطعی پخش «سرزمین مادری» باید اطالعرسانی کنند. در هر حال من تا جایی که در قبال این سریال وظیفه داشتهام، انرژی گذاشتهام. وی ادامه داد: برای پایان دادن به اعتراضاتی که چند سال پیش در خصوص سریال «سرزمین کهن» ایجاد شده بود، بار دیگر این سریال را تصویربرداری کردم که تقریبا یک سال پیش ضبط مجدد آن تمام شد و سریال را به شبکه فرستادم، حتی عنوان آن را نیز تغییر دادم در واقع دینی که در مورد اتمام این سریال به گردن داشتم را انجام دادهام.

براساس این گزارش، سریال «سرزمین کهن» با عنوان جدید «سرزمین مادری» توسط علیرضا طالبزاده به نگارش درآمده و بازیگران متعددی در آن به ایفای نقش پرداختهاند که تصویربرداری آخرین صحنهها از فاز سوم آن در شهرک سینمایی غزالی به پایان رسید.

از جمله بازیگران این مجموعه پر شخصیت میتوان به نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن پورشیرازی، فرشته صدرعرفایی، جعفر دهقان، امیر آقایی، شبنم قلیخانی، الهام حمیدی، ثریا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضیانی، میترا حجار، پرویز پورحسینی، حسین محجوب، بیتا فرهی، هومن سیدی، مهرداد ضیایی، لیال زارع، آشا محرابی، محسن تنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شیوا بلوچی، متین حیدرنیا، امین رحیمی، درشن سینک، بهرام کمیجانی، فریبرز گرم رودی ...و اشاره کرد.

فاز اول این سریال در دهه ۰۳ است، فاز دوم در دهه ۰4 و فاز سوم در دهه ۰۵ میگذرد و این تغییر زمان که از فاز یک تا فاز سه حدود ۰2 سال بود باعث شد بعضی از شخصیتهای سریال در فاز سوم تغییر کنند. از جمله این بازیگران می توان به آرش مجیدی، پریوش نظریه، سعید راد ...و اشاره کرد.

«سرزمین کهن» به تهیه کنندگی محمد مسعود کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیماست که در قالب الف ویژه مراحل تولید خود را در سه فاز پشت سر می گذارد و از همین شبکه هم روی آنتن می رود.

سال گذشته مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی یک بار زمان پخش «سرزمین کهن» را به بعد از اتمام «معمای شاه» دانست و اکنون باید دید این سریال در چه جدول زمانی قرار می گیرد.

این مجموعه به کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی علیرضا طالب زاده تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران از سال ۰2۳1 تا پیروزی انقالب اسالمی را در بستر زندگی یک پسربچه به نام رهی بررسی می کند.

سریال «سرزمین کهن» پس از پخش چند قسمت آن از شبکه سه با اعتراض بختیاریها از آنتن خداحافظی کرد. آنها برخی از دیالوگها و شخصیتپردازیهای این اثر را توهین به قوم بختیاری میدانستند.

کمال تبریزی در خصوص به تعویق افتادن پی در پی سریال «سرزمین مادری» واکنش نشان داده و توضیحاتی ارائه کرد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.