بانیفیلم در میان تمجیدکنندگان فیلم «خانه دختر»

Bani Film - - سینمـا -

گروه سينمای ايران: در شرايطی كه اكران «خانه دختر» پس از سه سال در محاق بودن از امروز در گروه آزاد تكرار می شود، آنونس فيلم روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد. نكته جالب درباره اين آنونس بهره گيری از تيترهای مثبتی «منتسبت» به چند روزنامه از جمله بانی فيلم در معرفی يا نقد «خانه دختر» است. شيوه ای كه كمتر در سينمای ايران كاربرد داشته و نمونه های آن را اغلب در سينمای آمريكا و اروپا شاهد بوده ايم.

در اين آنونس از بانی فيلم با لوگو و تيتر «يكی از بهترين و متفاوت ترين فيلم های سال» درباره «خانه دختر» نقل قول صورت گرفته است. پس از بانی فيلم هم به نقل از روزنامه هفت صبح تيتر «جسورانه ترين فيلم سال» و سپس تيتر شرق با عنوان «جذاب و اميدواركننده» به نمايش در می آيد. اين شيوه را مانی حقيقی نيز در فيلم «پذيرايی ساده» به كار گرفته بود. بكارگيری اين ترفند در كنار ذكر جوايز و افتخارات فيلم ها جزو اهرم های تبليغاتی جذاب قرار می گيرد.

استفاده از روزنامه ها و نشريات در روايت فيلم ها نيز يكی ديگر از نمودهای توجه سينماگران به رسانه های مكتوب يا مجازی بوده و هست. «وقتی همه خوابيم» (بهرام بيضايی) و «در امتداد شهر» (علی عطشانی) فيلم هايی هستند كه در بخشی از آنها به نحوی به روزنامه بانی فيلم ارجاع داده می شود.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.