آرماندو النوچی از استالین و ترامپ می گوید

Bani Film - - سینمـا -

در این زمینه النوچی یادآور می شود که چگونه در هر یک از مصاحبه هایش در تورنتو نیز صحبت به دونالد ترامپ کشید و تایید می کند که این موضوع دارد به صورت حیاتی به یکی از موضوع های بحث درباره مرگ استالین بدل می شود.

در حقیقت تمثیل روزگار مدرن در این فیلم آن قدر جدی گرفته شده که یک مشاور رده باالی وزیر فرهنگ روسیه چندی پیش خواستار توقیف فیلم در روسیه شد و از آن به عنوان یک عمل برنامه ریزی شده یاد کرد.

فیلم «مرگ استالین» که اواخر شهریور نخستین اکران جهانیاش را در جشنواره فیلم تورنتو تجربه کرد یک فیلم کمدی سیاهدربارهکرملینومسالهجانشینیاستالینپسازمرگویاست.دراینفیلماستیوبوشمیدرنقشنیکیتاخورشچفبازی کردهکهجانشیناستالینشدومایکلپالیننیزدرنقشویاچسالومولوتفازدیپلماتهایبرجستهشورویظاهرشدهاست. النوچی از مشابهت های موجود بین طنز فیلم و سیاست روزگار مدرن به عنوان یک انطباق شاد یاد می کند و بر این تاکید دارد که این فیلم با اقتباس از یک رمان گرافیکی فرانسوی ساخته شده و در عین حال داستانی است که در یک دوره تاریخی خاص ریشه دارد.

وی گفت: وقتی داشتیم فیلم را تدوین می کردیم تا برای اکران آماده شویم با مقایسه شخصیت های آن روزگار و امروز دیدیم با وجود روایت های متفاوت این شخصیت ها حرف های مشابهی می زنند. استالین یک کالت بود و این همان چیزی است که امروز در آمریکا هم می بینیم: ترامپ هم یک کالت است. او می تواند هر چیزی بگوید و هر کاری بکند ولی گروه حانی او همانهایی هستند که بودند و همچنان از او پشتیبانی می کنند .

النوچی افزود: ترامپ کار را به آنجا رسانده که دیگر دارد می گوید دستاوردهایش بیش از دیگر رییس جمهورهای آمریکاست و مردم هم این حرف ها را با توجه به گزارش هایی که رسانه ها منتشر می کنند باور می کنند. وقتی حقیقت تا این حد مجال مطرح شدن پیدا نکند دیگر خطرناک می شود.

این تهیه کننده با وجود این که برای نوشتن فیلمنامه سریال تند و تیز برای خودش نامی به عنوان نویسنده هم دست و پا کرده ، اما اصرار دارد که آثارش را در فضایی مفرحانه و ترکیبی از سیاست و سرگرمی می بیند تا این که به اثرگذاری آنها فکر کند.

وی می گوید: دلم می خواهد امور را تغییر بدهم، اما نه از طریق آثار کمدی ام. وی می افزاید: من در انتخابات قبلی بریتانیا جدی در کنپین شرکت داشتم تا جوانان را ترغیب کنم بیرون بیایند و رای بدهند. از این که این اتفاق افتاد خوشحالم و خوشحالم که ترزا می این قدرت را به دست آورد و اکثریت را از دست نداد.

پروژه های بعدی

النوچی دو پروژه دیگر برای پس از "مرگ استالین” که قرار است 20 اکتبر در بریتانا و ایرلند اکران شود، در دست اکران دارد.

اولین اینها یک فیلم بلند و اقتباسی از رمان کالسیک "دیوید آن را خود وی دارد با همکاری سایمون بلک ول می نویسد.

این فیلم دربی بی سی فیلمز تهیه می شود و به عنوان بخشی از برنامه های این کمپانی در سالگرد بیست و پنج سالگی اش در سال 2015 در دستور تولید قرار گرفت. وی ابراز امیدواری کرد به زودی گروه بازیگران این فیلم را تعیین و اسامی آن ها را اعالم کند و بتواند فیلم را سال آینده بسازد.

این نویسنده- کارگردان می گوید قصد دارد به متن اوریجینال دیکنز بازگردد و به اقتباس های قبلی که از این رمان شده کاری نداشته باشد. او خودش را از طرفداران جدی دیکنز خواند و گفت از طنز ویکتوریایی این نویسنده در آثارش لذت می برد.

پس از این پروژه النوچی قصد دارد پایلوت یک سریال تلویزیونی علمی تخیلی را برای شبکه اچ بی او بسازد. داستان این سریال یک دوره چهل پنجاه ساله را دربرمی گیرد. النوچی ترجیح داد تا جزییات این پروژه را اعالم نکند. این پروژه فعال با نام "خیابان شناخته می شود و هنوز در مرحله نوشته شدن فیلمنامه است. با این حال او گفت موضوع اصلی این سریال توریسم فضایی است ولی داستان آن برخالف آنچه پیشتر گفته شده بود به تمامی در یک سفینه فضایی نمی گذرد.

چارلز دیکنز است که نسخه اقتباسی

بی عالقه به بازگشت های سینمایی

وی در پاسخ به این سوال که آیا کارهای پیشین او مثل داشته باشد تاکید کرد دوست ندارد به گذشته بازگردد.

او در عین حال بر پایان هم تاکید کرد که طنزی سیاسی دارد که در آمریکا می گذرد و قرار است فصل هفتم و نهایی آن سال آینده پخش شود. وی تاکید کرد از طنزی که در دوران مدرن می گذرد خیلی لذت نمی برد.

وی در این باره گفت: سخت نیست بخواهی جوک هایی درباره ترامپ بسازی اما فکر می کنم موقعیت او دارد آن قدر افسرده کننده می شود که من در عمل نمی خواهم با قراردادن او در قالب یک شخصیت کمدی، موقعیت را برای او راحت تر کنم.

النوچی در ادامه گفت: اگر بخواهم جوک بسازم این جوک ها باید بگویند همه چیز واقعی و خطرناک است. این خود ناامنی است. یک جور بی ثباتی و خودشیفتگی می بینم یک جور دمدمی مزاجی غیرقابل پیش بینی که ترامپ راخیلی خطرناک می سازد.

ممکن است بازگشت دوباره ای

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.