«پدافند غیرعامل» موضوع سریال شد

تجربه ای بعد از سريال متوسط«شيوع»

Bani Film - - تلویزیون -

در دیدار رییس سازمان پدافند غیرعامل و شورای مدیران سیما اتفاق افتاد.

به گزارش بانی فیلم، پس از سریال متوسط شیوع که محمود معظمی آن را کارگردانی کرد و اتفاقا دست مایه محکمی برای ساخت یک سریال جذاب داشت اما آنطور که باید از آب درآمد حاال سازمان پدافند غیرعامل دست به کار ساخت سریال جدیدی خواهد شد که قطعا جزء اولویت های سازمان صدا و سیما محسوب خواهد شد.

سردار جاللی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست شورای مدیران سیما خواستار همکاری رسانه ملی در زمینه آموزش و آگاهی بخشی راهکارهای مقابله با تهدیدات در تمامی ابعاد شد. سردار جاللی با قدردانی از همکاری های رسانه ملی از ساخت مجموعه ای نمایشی در زمینه فعالیت های این سازمان خبر داد.

در آستانه چهاردهمین سالگرد تاسیس سازمان پدافند غیرعامل سردار جاللی رئیس این سازمان با حضور در جمع مدیران معاونت سیما از اهداف، برنامه ها و فعالیت های این مرکز سخن گفت.

وی با اشاره به مشکالت و مسائل مختلف گفت: جامعه امروزی ما با تهدیدات متعددی همچون فضای مجازی، گوشی های هوشمند، مواد غذایی تراریخته، لوازم آرایشی و بهداشتی غیر استاندار ...و روبه روست. شناسایی این تهدیدات از یکسو و آموزش و اطالع رسانی آن به جامعه از سوی دیگر وظیفه ای خطیر به شمار می رود، که به شما محول شده است.

سردار جاللی با تبیین مفهوم پدافند غیرعامل تاکید کرد: عموم مردم آشنایی چندانی با دایره اختیارات سازمان پدافند غیرعامل ندارند و آن را سازمانی شبه نظامی و در برخی موارد نظامی می دانند. در حالی که این سازمان وظیفه دارد تا از مردم در برابر حوادث و تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی محافظت نماید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور موضوعاتی نظیر استحکامات شهرها، زیرساخت ها، پدافند سایبری، مدیریت بحران ها و.. را از مهمترین وظایف این سازمان دانست و افزود: حضور کارشناسان ما در برنامه های مختلف از حساسیت رسانه در زمینه آموزش و تبیین اقدامات پیشگیرانه خبر می دهد.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اطالع رسانی صحیح، سطح هوشیاری جامعه در مورد تهدیدات مختلف اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی ...و ارتقاء یابد.

یادآور می شود در این جلسه که به ریاست رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما برگزار شد، مدیران این معاونت با تاکید برضرورت اطالع رسانی در زمینه پدافند غیرعامل به رئیس این مرکز قول همکاری های بیشتر دادند.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.