«کوپال» از «بوگوتا» حلقه زرین گرفت

Bani Film - - سینمـا -

به گزارش مهر، فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم مالیی که به عنوان تنها نماینده آسیا در بخش مسابقه بینالملل سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم بوگوتا پذیرفته شده بود، شب گذشته ۶ آبان توانست در مراسم اختتامیه به عنوان بهترین فیلم این جشنواره قدیمی آمریکای التین برگزیده شده و «حلقه زرین پرهکلمبین» جایزه اصلی این جشنواره را بدست آورد.

بوگوتا یکی از معتبرترین جشنواره های رقابتی فیلم آمریکای جنوبی است که از سال ۴۸۹۱ در کشور کلمبیا تاسیس شده و هر ساله در ماه اکتبر در شهر بوگوتا پایتخت این کشور برگزار می شود.

در کنار فیلم «کوپال» به عنوان بهترین فیلم سینمایی این جشنواره، فیلم «زیر گل سرخ» به کارگردانی یوسو راموس از اسپانیا حلقه نقرهای پره کلمبین بهترین فیلم و «هفتم مارس» به کارگردانی مارسلو آدریان سانچز از آرژانتین حلقه زرین پرهکلمبین به عنوان بهترین کارگردانی جشنواره را بدست آوردند.

«کوپال» اولین فیلم سینمایی کاظم مالیی است که اولین نمایش آن مربوط به حضور در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بوده و آخرین نمایش آن نیز بزودی در بخش اصلی بیست و سومین جشنواره بینالمللی کلکته است تا به عنوان تنها نماینده ایران برای کسب جایزه ۲۷ هزار دالری با ۳۱ فیلم از کشورهای دیگر رقابت کند.

طبق گفته تهیه کننده این فیلم، «کوپال» بزودی در سینماهای سراسر کشور به نمایش درمیآید.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.