«اکسیدان» برای ناشنوایان به نمایش درآمد

Bani Film - - تلویزیون -

فیلم سینمایی «اکسیدان» با دوبله زبان اشاره و زیرنویس فارسی برای ناشنوایان و کم شنوایان به نمایش درآمد.

به گزارش بانی فیلم، فیلم سینمایی «اکسیدان» به نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی و تهیه کنندگی منوچهر محمدی ساعت 15 روز گذشته در سینما فرهنگ برای ناشنوایان و کم شنوایان به نمایش گذاشته شد.

در این مراسم که به همت و تالش امیر تهرانی برگزار شد، فیلم سینمایی «اکسیدان» با دوبله زبان اشاره طبیعی - لبخوانی و همچنین زیرنویس فارسی برای این قشر از جامعه به نمایش درآمد.

در نمایش روز گذشته امیر جعفری بازیگر و حامد محمدی کارگردان این فیلم حضور داشتند.

امیر تهرانی درباره این مراسم به بانی فیلم گفت: «با توجه به اینکه قشر قابل توجهی از کشور را افراد ناشنوا و کم شنوا تشکیل می دهند و اینکه تاکنون هیچ اقدامی برای آنان در زمینه نمایش آثار سینمایی نشده، تصمیم گرفتیم تا برای این قشر آثار سینمایی را با دوبله زبان اشاره طبیعی - لبخوانی و همچنین زیرنویس فارسی با کمک همکارانمان در استودیوی خط فرضی و با هزینه کامال شخصی به نمایش درآوریم».

وی افزود: «پیش تر این تکنیک را برای فیلم «نگار» به اجرا درآوردیم که خوشبختانه نمایش آن فیلم نیز با استقبال خوبی مواجه شد. امیدوارم با حمایت سازمان سینمایی و مسووالن بتوانیم در آینده ای نه چندان دور به سراغ آثار حال حاضر روی پرده برویم تا ناشنوایان نیز بتوانند همراه با مردم فیلم های مورد عالقه شان را در سالن های سینما تماشا کنند».

تهرانی در پایان گفت: «بعد از پایان اکران این فیلم ها در تهران قرار است این نمایش ها در شهرهای مختلف نیز ادامه داشته باشد. در واقع تالش داریم تا بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا افراد ناشنوا و کم شنوا نیز آثار روی پرده را به راحتی تماشا کنند».

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.