آیا ایده شما ارزش سرمایه گذاری دارد؟

Byte - - News -

افقـی:

۱- یکی از سیستم عامل های تلفن همراه- پافشاری ۲- معادل فارسی اطلاعات- در اصطلاحات رایانه ای به معنای بستن و مسدود کردن آی دی می باشــد ۳- برج معروف فرانسه- از تولیدکنندگان رایانه همراه ۴- معادل فارسی touch - واژه ای که در هنگام درد به کار می رود- خانه بسیار بزرگ ۵- مطلع و باخبر- مادر در زبان کردی ۶- مهمانی که برای جشن داده می شود- از سبزیجات ۷- معادل فارسی این واژه کامپیوتری درگاه می باشد- کم و ناچیز ۸- حافظه رایانه- کلمه تاسف بر چیزی که از دست رفته باشد- قبر ۹- غول تولید کننده سخت افزار- از سازهای سنتی ۱۰- از زبانهای برنامه نویسی- از نوت های موسیقی- به گیاه بیهوده و زاید گفته می شود ۱۱- ابزار تبلیغاتی در دورانی که سیل استارتاپهای مختلف چه به صورت خصوصی و چه از طرف دانشگاهها روانه بازار کار شده، کارآفرینی کار راحتی نیست. ممکن است بعضی اوقات در خلال امور روزمره ایدهای جالب و کاربردی به ذهنتان خطور کند، که البته شاید آن طور که فکرش را میکنید به درد بخور نباشد. اگر شما هم کارآفرین هستید، احتمالاً روزانه یک دوجین ایده محصول جدید، هنگامی که در دفتر کار، حمام یا پشت فرمان اتومبیل قرار دارید، به ذهنتان خطور میکند، و مدام در این فکرید که آیا کسی قبلاً اپلیکیشنی که در خیال دارید را ساخته است یا خیر. چنانچه اینگونه نباشد، احتمالاً خیلی زود هدف استارتاپ بعدی خود را مشخص کرده و از خوشحالی در پوست خود نمیگنجید. اما پس از چند ماه میفهمید که در تصمیم گیری شتابزده عمل کرده و محصولی که در دست عرضه دارید بازار قابل توجهی ندارد. متاسفانه چنین اتفاقی نادر نیست و حدود ۴۲ درصد اوقات برای استارتاپها رخ میدهد.

رقبا را بشناسید رقبا راهنماهای خوبی برای تشخیص مسیر و شناسایی کاستیهای صنعت هستند. اگر رقیبی موفق با کاربران فعال در حوزهای که انتخاب کردهاید حضور دارد، مطمئناً ایده شما بازار خواهد داشت. رقابت سالم در تمام صنایع مفید است، اما شناخت نقاط تمایز خود با رقبا بسیار هوشمندانه خواهد بود، خصوصاً اگر رقیب در بازار از شهرت خوبی برخوردار باشد. بهترین نقطه برای شروع، تمرکز بر کاستیهای رقیب در صنعت مورد نظر است. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۹ که استارتاپ « » فعالیت خود را رسماً آغاز کرد، در

Uber کشورهای زیادی از این ایده الگوبرداری شد. در کشورمان ایران هم سرویسهایی مانند تپسی و اسنپ خدمات مشابهی ارائه میدهند. اوبر در ساعات شلوغی هزینه بیشتری از مسافران دریافت میکند که همین مسئله، مورد توجه یکی از استارتاپهای فعال حوزه قرار گرفت. این شرکت با راه اندازی کمپینی مبنی بر عدم دریافت هزینه بیشتر در ساعات خاص، موفق شد خود را از رهبر بازار متمایز کرده و سهم قابل توجهی از مشتریان را به خود اختصاص دهد.

به تحقیق در بازار بپردازید حالا که از اوضاع رقابت آگاه شدهاید، باید با همان دقت بازار را رصد کرده و به دنبال بهترین روشها، راهها و پلتفرمها برای معرفی هرچه بهتر خود باشید؛ بدین ترتیب قبل از عرضه محصول، توانستهاید نام خود را بر سر زبانها بیندازید. روشهای مختلفی برای تحقیق در بازار وجود دارد: پرسش مستقیم از مصرف کنندگان، استفاده از خدمات مراکز نظرسنجی، و یا توزیع پرسشنامه. مثلاً میتوانید یک پرسشنامه اینترنتی تنظیم کرده و لینک آن را از طریق شبکههای اجتماعی به اشتراک بگذارید. مصاحبه و نظرسنجی گروهی نیز از دیگر روشهای ممکن هستند.

از تبلیغات اینترنتی استفاده کنید فضای وسیع اینترنت با مخاطبینی که هر روز بر تعدادشان افزوده میشود، فرصت مناسبی برای معرفی ایده و استارتاپ در اختیارتان خواهد گذاشت. هرچند تبلیغات به هر نحو هزینههایی به همراه دارد، اما در این مرحله چنین مخارجی در مقابل هزینههای هنگفت شکست استارتاپ در مراحل بعد، ناچیز به نظر میرسند. ابتدا چند تبلیغ با کلمات کلیدی و ویژگیهای اصلی محصول طراحی کنید. سپس این تبلیغات را در اینترنت منتشر کرده و ذکر کنید که محصولتان در ماههای آینده آماده عرضه خواهد شد. استارتاپهای خارجی برایانتشارتبلیغاتازابزار« »استفادهمیکنند؛درایرانهمبعضی

‪Google AdWords‬ وبسایتها چنین خدماتی ارائه می دهند که میتوانید از آنها استفاده کنید. در ضمن حتماً از کاربران بخواهید آدرس ایمیل خود را برای برقراری ارتباط در آینده به شما اعلام کنند.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.