كوتاه از جهان

Jahan e-Sanat - - صفحه اول -

توس ثروتمندترين فوتباليست جهان

مهاجم آرژانتيني بوكاجونيورز به عضويت تيم شانگهاي چين درآمد تا بيشترين حقوق را بين فوتباليستها دريافت كند.

كارلوس توس مهاجم آرژانتيني كه در بوكاجونيورز فعاليت ميكرد به شانگهاي در ليگ چين پيوست تا يك ستاره ديگر نيز به ليگ پرستاره چين اضافه ش �ود. توس 32 ساله در اين تيم چيني هفتهاي 650 هزار پوند به جيب خواهد زد تا بيشترين حقوق را بين فوتباليستهاي جهان دريافت كند. كارلوس توس كه چند وقتي اس �ت به تيم ملي كشورش دعوت نميشود در تيمهاي كورينتيانس برزيل، وستهام، منچستريونايتد، منچسترس �يتي و يوونتوس بازي كرده اس �ت و در نهايت با حضور در بوكاجونيورز مدتي نيز در اين تيم بازي كرد. در حالي كه قبلا گفته بود در ليگ آرژانتين از فوتبال خداحافظي خواهد كرد، ترجيح داد به ليگ چين نيز برود و بازي در اين ليگ را نيز تجربه كند.

رونالدو پيشنهاد نجومي چينيها را رد كرد

مدير برنامههاي كريستيانو رونالدو اعلام كرد اين بازيكن پيشنهاد 300 ميليون يورويي چينيها را رد كرده است.

كريستيانو رونالدو چندي پيش قرارداد خود را با رئال مادريد تمديد كرد تا به حضور در اين تيم اسپانيايي تداوم ببخشد. در اين بين در حالي كه تيمهاي چيني پيشنهادات زيادي به ستارگان جهان دادند، خورخه مندس مديربرنامههاي رونالدو اعلام كرد: اين بازيكن پيشنهاد300 ميليون يورويي از ليگ چين را رد كرده است. رونالدو ميتوانست با حضور در چين سالي 100 ميليون يورو درآمد داشته باشد ولي ترجيح داده است تا فوتبال خود را در بالاترين س �طح در اسپانيا ادامه دهد. خورخه مندس درباره اين موضوع گفت: يك باشگاهي چيني پيشنهاد 300 ميليون يورويي به رونالدو داد كه هر سال بيش از 100 ميليون يورو به اين بازيكن ميرسيد ولي پول همه چيز نيست و رئال مادريد مثل خانه او محسوب ميشود و به همين خاطر ترجيح داده است تا در رئال بماند.

ليونل مسي بهترين بازي ساز جهان در سال 2016

از سوي اداره تاريخ و آمار فوتبال، ليونل مسي، فوق ستاره آرژانتيني بارسلونا با كسب 172 امتياز توانست عنوان بهترين بازي ساز دنيا در سال 2016 را از آن خود كند. ليونل مسي اين عنوان را بالاتر از اينيستا و توني كروس به دست آورد. اينيستا در اين رده بندي 66 امتياز و كروس نيز 45 امتياز كسب كرد. حضور دو بازيكن از بارسا و يك بازيكن از رئال در جمع س �ه بازي ساز اول دنيا در نوع خود جالب توجه است. مسي سال گذشته نيز اين عنوان را با 168 امتياز كسب كرده بود. دو سال پيش توني كروس از رئال بهترين بازي ساز دنيا شده بود. اوزيل از آرسنال، ماحرز از لسترسيتي، مودريچ از رئال، دي بروين از سيتي، پوگبا از يونايتد،هازارد از چلسي و پايت از وستهام نيز در ردههاي چهارم تا دهم قرار گرفتند. اولين بار زيدان در سال 2006 بود كه اين عنوان را كسب كرد و پس از او كاكا، ژاوي ‪-2008)، (2011‬ اينيس �تا ‪-2012)، (2013‬ توني كروس و مسي ‪-2015) (2016‬ بهترين بازي ساز دنيا شدهاند.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.