دختران فوتباليست ايران، سوريه را گلباران كردند

Jahan e-Sanat - - News -

تيم ملي فوتبال زنان ايران در مسابقات جام ملتهاي آسيا موفق شد سوريه را با 12 گل شكست دهد. تيم ملي فوتبال بانوان ايران در آخرين ديدار از مرحله مقدماتي جام ملتهاي بانوان آسيا از ساعت 12:30 ديروز به مصاف سوريه رفت و توانست اين تيم را با نتيجه پرگل 12 بر صفر شكست دهد.

گلهاي اين ديدار را شقايق روزبهان در دقيقه51، سارا قمي )2گل( در دقايق95 و 19، فاطمه قاسمي در دقيقه 86، زهرا قنبري )چهار گل( در دقايق 3 و 34 ، 27، 89 و سارا ظهرابي نيا ) چهار گل( در دقايق ‪45 62، 31،‬ و 88 به ثمر رساندند.

سيا ومي به عنوان داور وسط و فانگ يان و هونگ كوم به عنوان كمكهاي اول و دوم اين ديدار را قضاوت كردند. ريا هيانگ از كرهشمالي داور چهارم اين ديدار بود. همچنين اميلي الو از هنگ كنگ به عنوان نماينده ايافسي و جاكوبي هورفورد از استراليا به عنوان ناظر داوري در اين بازي حضور داشتند.

تيم ملي ايران با تركيب فاطمه عادلي )فاطمه قاسمي دقيقه ،(46 كويستان خس//روي، زهرا قنبري، س//ارا ظهرابي، وحيده ايثاري )زهرا حاتمنژاد دقيقه ،(83 سارا قمي ، صفورا جعفري )مقرب زاد حسينعلي دقيقه ،(67 كوثر كمالي، شقايق روزبهان، الهام فرهمند و مريم يكتايي بازيكناني هستند كه امروز از سوي آزمون براي اين مسابقه به ميدان رفتند.

با توجه به اينكه اين ديدار در شرايط آب و هوايي گرم انجام شد، طبق دستورالعمل فيفا براي حفظ سالمتي و سطح عملكرد بازيكنان، داور در نيمه اول در دقيقه 30 و در نيمه دوم در دقيقه 70 بازی را متوقف كرد تا بازيكنان از آب استفاده كنند تا در اثر گرما دچار آسيب نشوند. ملیپوشان ايران در اين مرحله با دو پيروزی مقابل تيمهای سنگاپور و سوريه و دو شكست مقابل ميانمار و ويتنام به كار خود پايان دادند. از هر گروه تنها يك تيم به مرحله بعدی رقابتها صعود خواهد كرد كه در گروه D رقابت بين دو تيم ويتنام و ميانمار است.

تيم ملی فوتبال بانوان ايران بعد از دو سال دوری از رقابتها اواخر سال گذشته با هدايت مريم آزمون تشكيل شده و تنها در مدت زمان دو ماه خود را برای حضور در اين رقابتها آماده كرده است.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.