تیمی مستعد که نباید دستکم گرفته شود

Jahan e-Sanat - - News -

در فصلنامه AFC از تیم پرسپولیس به عنوان حریفی سرسخت و مستعد در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا یاد شده است. شماره جدید فصلنامه کنفدراسیون فوتبال آس//یا (AFC) منتشر شد. در بخشی از شماره جدید فصلنامه AFC به هشت تیم صعود کرده به مرحله یکچهارم نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا اشاره شده است.

در شماره جدید این فصلنامه نوشته شده است: پرسپولیس برای اولین بار در مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا میکند اما این تیم مستعد از ایران نباید دستکم گرفته شود.پرسپولیس در چهار دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا سه بار به مرحله یکهشتم نهایی این رقابتها راه یافته که این نشان از ثبات این تیم دارد اما این تیم تهرانی پیش از این دوره که لخویا را در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه یک بر صفر شکست داد و به جمع هشت تیم برتر راه یافت، موفق نشده بود از مرحله یکهشتم نهایی صعود کند.سرخپوشان ایرانی از گروه سخت و فریبنده D در حالی به مرحله حذفی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کردند که صعودشان به این دور از رقابتها کامال بسته به پیروزی چهار بر دو این تیم برابر الوحده و برتری چهار بر سه الهالل در بازی همزمان برابر الریان داشت. پرسپولیس که اوایل سال جاری میالدی به قهرمانی لیگ برتر ایران رسید، چندین بازیکن کلیدی تیم ملی ایران را در اختیار دارد که از آن جمله میتوان به ستاره این تیم یعنی مهدی طارمی، وحید امیری هافبک این تیم، سیدجالل حسینی در پست دفاع و علیرضا بیرانوند دروازهبان این تیم اشاره کرد.

سرمربیاینتیمبرانکوایوانکوویچکهازسال5102 هدایتتیمفوتبالپرسپولیس را برعهده دارد، پیش از این س//ابقه س//رمربیگری در اروپا و آسیا را دارد. در سال 2002 این سرمربی کروات، تیم زیر 23 سال آسیا را به قهرمانی بازیهای آسیایی رس//اند و پس از آن در مس//ابقات جام ملتهای آسیا 2004 با تیم ملی ایران به عنوان سومی رسید و در ادامه هم با این تیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی 2006 آلمان را کسب کرد.

در این فصلنامه همچنین به موفقیت تیم ملی ایران برای رس//یدن به مرحله پایانیجامجهانی8102 روسیهاشارهشدهاستواظهاراتمهدیطارمیوعلیرضا جهانبخش پس از پیروزی دو بر صفر ایران برابر ازبکستان که صعود تیم ملی به جام جهانی 2018 را قطعی کرد، منتشر شده است.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.