«ترانه عقربها» به لوكارنو ميرود

Jahan e-Sanat - - News -

درامي كه داســتانش در راجســتان، بزرگترين ايالت هند ميگــذرد، اولين اكران جهاني خود را در جشــنواره فيلم لوكارنو تجربه ميكند.

به گزارش اسكرينديلي، «ترانه عقربها» ســومين فيلم از آنوپ سينگ با بازي گلشيفته فراهاني و عرفانخان ساخته شده و داستان آن درباره يك زن جوان قبيلهاي است كه در حال ياد گرفتن هنر باستاني شفابخش از مادربزرگش كه مورد احترام اعضاي قبيلهاش نيز هست، است. مادربزرگ او با خواندن آواز زهر را از تن كســي كه عقرب او را گزيده است، بيرون ميكشد.

در عين حال يك شتربان در بيابانهاي راجستان صداي او را ميشنود و شيفته او ميشود اما مشكالت زيادي سر راه آنها وجود دارد. اين فيلم توسط يك كمپاني سوييسي كه ساسكا ويشر و شهف پلد بنيانگذارش هستند، توليد شده و يك كمپاني مستقر در موناكو و يك كمپاني فرانسوي- سنگاپوري نيز در توليد آن همراهي كردهاند. وحدا رحمان، شاشانك آرورا و تيلوتاما شوم ديگر بازيگران اين فيلم هستند.

فراهاني پس از فيلم «پترســون» ساخته جيم جارموش با فيلم «دزدان دريايي كارائيب» هم راهي سينماها شد. وي در فيلم نيل برگر كه بازسازي «دستنيافتنيها» بود بازي كرده است كه به زودي اكران ميشــود. عرفانخان، بازيگر هندي بازيگر موفق فيلمهاي باليوودي و هاليوودي است و در فيلمهاي مستقل نيز بازي ميكند.

هفتادمين دوره فستيوال فيلم لوكارنو از روز دوم آگوست آغاز شده و تا روز دوازدهم اين ماه ادامه خواهد داشت.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.