نخستین پیروزی آبیهای تهران

Jahan e-Sanat - - News - فوتبال ایران

دیدار استقالل و تراکتورسازی در هفته سوم لیگ برتر با برتری آبیپوشان پایتخت خاتمه یافت تا شاگردان علیرضا منصوریان اولین برد این فصل را تجربه کنند.

در یکی از دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال، استقالل جمعه گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف تراکتورسازی رفت که این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود استقالل به پایان رسید. سرور جباروف (۲۴) با شوت از پشت محوطه جریمه برای استقالل گلزنی کرد.

این مسابقه در ۰۲ دقیقه ابتدایی تحت تاثیر فشار حمالت استقالل قرار داشت و آبیپوشان چهره کامال هجومی به خود گرفته بودند. در مهمترین موقعیت این دقایق، سجاد شهباززاده مهاجم استقالل چند بازیکن تراکتورسازی را در محوطه جریمه این تیم دریبل کرد ولی ضربه نهایی او راهی کرنر شد.

تراکتورسازی با گذشت مسابقه، خودش را پیدا کرد ولی در دقایق پایانی نیمه نخست این استقالل بود که روی شوت سرور جباروف به گل اول مسابقه دست یافت و بازی در نیمه اول با همین یک گل تمام شد.

در نیمه دوم بر خالف ۵۴ دقیقه نخست، تیم تراکتورسازی بازی را هجومی آغاز کرد. شاگردان گلمحمدی که برای نباختن به میدان آمده بودند نبض مسابقه را در اختیار گرفتند و توانستند در چند صحنه صاحب موقعیت گلزنی شوند. شوت مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه که با واکنش مهدی رحمتی همراه شد یکی از این موقعیتهای تراکتوریها بود. محمد ابراهیمی دیگر بازیکن تراکتورسازی هم در دقیقه ۱۷ صاحب موقعیت خوب گلزنی شد که ضربه وی به تیرک دروازه تراکتور خورد. علیرضا منصوریان در دقیقه ۸۶ مهدی قائدی مهاجم جوان تیمش را به جای حسین بیت سعید روانه میدان کرد تا جریان هجومی تیمش را بیشتر کند ولی بازهم این تیم تراکتورســازی بود که در دقیقه ۹۷ میتوانســت دروازه آبیپوشان را باز کند.

در نهایت تالش بازیکنان دو تیم برای تغییر نتیجه راه به جایی نبرد و استقالل توانست به اولین برد خود در این فصل دست یابد. استقالل با این پیروزی چهار امتیازی شد و تراکتورسازی سومین باخت متوالی خود را تجربه کرد. „سپاهان„برد„را„در„وقت„اضافه„از„دست„داد ذوبآهن در سومین دیدار خود در لیگ برتر برابر پیکان به نتیجه تساوی رسید. تیم ســپاهان هم در دقایق اضافه برد را برابر پارس جنوبی از دست داد. در یکی از این رقابتها، سپاهان در اصفهان به مصاف پارس جنوبی رفت که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک به یک خاتمه یافت. شاهین ثاقبی در دقیقه ۹۴ برای سپاهان گلزنی کرد ولی پارس جنوبی در دقیقه ۱۹ توسط احسان تاییدی به گل تســاوی دست یافت. مهدی صدقیان بازیکن سپاهان در دقیقه ۹۷ از سوی داور بازی اخراج شد.

در دیگر بازی همزمان، پیکان در تهران به مصاف ذوبآهن رفت که این بازی در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا جدال مجید جاللی و امیر قلعهنویی سرمربیان دو تیم برنده نداشته باشد. ذوبآهن با این تساوی پنج امتیازی شد و پیکان هم به دومین امتیاز این فصل خود دست یافت. „پیروزی„صنعت„نفت„آبادان„برابر„پدیده„ صنعت نفت آبادان در دیدار مقابل پدیده مشهد به پیروزی دست یافت. آخرین دیدار از هفته سوم لیگ برتر فوتبال بین دو تیم صنعت نفت آبادان و پدیده مشهد از ساعت ۱۲ در آبادان برگزار شد و در نهایت نفت توانست با دو گل میهمانش را شکست دهد. آگوستو سزار (۹۱) و لوسیانو پریرا (۶۸) برای صنعت نفت گلزنی کردند. نفتیها با این برد شش امتیازی شدند و به رده چهارم جدول صعود کردند.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.