جدال سرخابیهای ایران در یک چهارم نهایی؛

Jahan e-Sanat - - News -

دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز میان تیمهای پرسپولیس و الدحیل در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. پرسپولیس ایران در یکی از حساسترین رقابتهای خود، باید در ورزشگاه ۰۸ هزار نفری آزادی به مصاف تیم فوتبال الدحیل قطر که یکی از غولهای فوتبال غرب آسیاست برود.

پرسپولیس ایران در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه عبداهلل بن خلیفه با ضربه سر فوقالعاده موعظ علی مغلوب تیم قطری شد و در ادامه دیدار نیز به دلیل خط دفاعی بسته تیم الدحیل از زدن گل تساوی دیدار ناتوان ماند با قبول شکست راهی تهران شد.

یکی از بدترین اتفاقات این دیدار برای تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار رفت برابر تیم فوتبال الدحیل، دریافت کارت زرد توسط سیامک نعمتی بود. نعمتی با دریافت کارت زرد در این دیدار دو اخطاره شد و رویارویی حساس سرخپوشان در ورزشگاه آزادی را از دست داد. همچنین کمال کامیابینیا و حسین ماهینی از بازیکنان تک اخطاره تیم فوتبال پرسپولیس هستند که در صورت دریافت کارت زرد و صعود احتمالی این تیم، از حضور در ترکیب ۱۱ نفره تیمشان ناتواناند. مصدومیت بالی جان سرخپوشان ایرانی و قطری تیم فوتبال پرسپولیس ایران اما همانند تیم الدحیل مصدومهای فراوانی دارد و برای مثال بشار رسن بازیکن عراقی این تیم از ناحیه مچ پا، سید جالل حسینی کاپیتان این تیم از ناحیه زانو، شجاع خلیلزاده از ناحیه گردن و ستون فقرات و حسین ماهینی از ناحیه ساق پا دچار مصدومیت خفیفی هستند و فشار دیدار این تیم برابر تیم قدرتمند الدحیل میتواند از کیفیت فعالیت این بازیکنان بکاهد. الدحیل همچنان بدون شکست، پرسپولیس دقیقه نودی تیم فوتبال الدحیل قطر در تمامی دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا تا دیدار دور رفت برابر تیم پرسپولیس پیروز بوده و رکورد ۰۰۱ درصد پیروزی این تیم به ثبت رسیده است. الدحیل در دور گروهی رقابتها توانسته بود در شش دیدار شش پیروزی را به دست آورد و در مرحله یک هشتم نهایی نیز با نتیجه ۸ بر 3 العین امارات را در هم کوبد. تیم الدحیل همچنین در زمین خود توانسته بود پرسپولیس را شکست دهد و به نوعی کار خود را در ورزشگاه آزادی راحتتر از گذشته کند. تقابل اندیشههای فریرا و شفر در دوحه تیمهای فوتبال استقالل ایران و السدقطر در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز به مصاف هم میروند. استقالل تهران در دیداری حساس از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا میهمان السد قطر است تا سرنوشت خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی این رقابتها مشخص کند. استقالل ایران امروز از ساعت ۰3:۰2 در دور برگشت مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف تیم السد قطرمیرود. وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقالل به دنبال این است تا با تمرینات فشرده بازیکنان تیمش را آماده این دیدار کند.

استقالل با آغاز رقابتهای آسیایی موفق شده بود در گروه D در اولین بازی خود مقابل الریان قطر به تساوی ‪2 -2‬ دست پیدا کند و آبیپوشان ایران در دومین بازی آسیایی خود برابر الهالل عربستان مسابقه با نتیجه یک بر صفر پیروز شدند. شاگردان شفر در سومین دیدار خود در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا با العین امارات به تساوی 2-2 دست یافتند و با همین تیم در چهارمین بازی به تساوی یک- یک رسیدند.

استقاللیها همچنین در پنجمین دیدار خود تیم فوتبال الریان قطر را با نتیجه 2 بر صفر شکست دادند تا در بازی خود قبل از رویارویی مقابل ذوبآهن در مرحله حذفی این رقابتها، الهالل عربستان را با نتیجه یک بر صفر شکست دهند. تیم فوتبال استقالل ایران با شکست ذوبآهن دیگر نماینده فوتبال ایران در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابتها شد. البته شاگردان وینفرد شفر در بازی رفت مقابل این تیم، بازی را با نتیجه یک بر صفر واگذار کرده بودند.

استقاللیها با حضور در مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای آسیایی در بازی رفت بازی را به السد واگذار کردند. دیدار رفت تیم فوتبال استقالل با السد با نتیجه 3 بر یک به نفع نماینده قطر به پایان رسید و دیدار برگشت این 2 تیم در چارچوب رقابتهای آسیایی روز دوشنبه هفته جاری در قطر برگزار میشود .

دیدار رفت این2 تیم با نتیجه3 بر یک به نفع تیم قطری به پایان رسید و شاگردان شفر در این بازی حساس کار سختی را پیش رو دارند و به نوعی استقاللیها برای شکست قطریها باید بازی را با نتیجه 3 بر صفر به نفع خود به اتمام برسانند در غیر این صورت آنها به راحتی ستاره سوم را از دست میدهند و از دور رقابتهای آسیایی حذف میشوند . جواب جدول شماره 1247

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.