شاد باشید تا سالم بمانید

SarAshpaz - - News -

■ غلظت پلاسمای خون در افراد شاد پایینتر از حدی است که مانع از پیشرفت بیماریها میشود، بنابراین شادی اولین دلیل سلامت بیشتر است.

■ یکدوم قاشق چایخوری زعفران را همراه با 3 لیوان آبجوش مخلوط کرده، سپس مقداری نبات، چند قطره آبلیمو و حتی مقداری گلاب به آن اضافه کنید. با این دمنوش از اثرات نشاطآور و ضدافسردگی بسیار قوی زعفران بهره خواهید برد. این نوشیدنی که نیاز چندانی به دم کشیدن ندارد، بدن را خوشبو میکند.

■ مصرف چند عدد بادام در روز سبب تندرستی بیشتر بدن میشود. خوردن بادام از گرسنگی شدید جلوگیری میکند، تأثیر مثبتی بر قلب میگذارد و از بروز بیماری دیابت نوع دو و آلزایمر جلوگیری میکند.

■ وقتی سردرد دارید فقط کافی است لیموترش را دونیم کرده و به پیشانیتان بمالید.

■ مصرف 1 حبه سیر )رندهشده( به همراه آب میتواند از ناراحتیهای قلبی جلوگیری کند، کلسترول خون را کاهش دهد و سیستم ایمنی بدن را به طور شگفتانگیزی تقویت کند.

■ بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پا است، کسانی که دچار دیابت یا قند خون بالا هستند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خواهد شد.

■ دوش آب سرد، متابولیسم بدن را افزایش میدهد و سیستم ایمنی بدن را فعال میکند.

■ سرما میتواند به کاهش استرس و تسکین علایم افسردگی کمک کند.

■ بطریهای پلاستیکی آب را هرگز در فریزر قرار ندهید؛ این کار باعث آزادسازی سم دیوکسین از پلاستیک شده که سمی قوی برای بدن است.

■ برای درمان بریدگیهای خفیف از زردچوبه استفاده کنید. زردچوبه دارای نوعی خاصیت است که باعث بهبود سریعتر زخم میشود.

■ زنجبیل همراه با زردچوبه و فلفل خاصیت ضد سرطانی دارد. یکی از دلایل شهرت زنجبیل به عنوان یک ماده غذایی مفید، کوچک کردن تومورها است.

■ ماده اصلی روغن مایع از پارافین خوراکی است که کلسترول خون را افزایش میدهد؛ بنابراین بهتر است از روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون و کنجد استفاده شود.

■ کندر دشمن فراموشی و نابودکننده آلزایمر است، گرما را از قلب میزداید و بینایی را تقویت میکند.

■ ماساژ شصت دست به مدت 1 دقیقه بهطور آرام ضربان قلب را منظم، تنفس را آرام و احساس خفگی را از بین میبرد.

■ مس دارای خواص ضدمیکروب، ضدسرطانی و ضدالتهابی و آنتیاکسیدان است. نوشیدن آب نگهداری شده در ظرف مسی در اول صبح بهصورت ناشتا باعث بهبود عملکرد تمام ارگانها و متابولیک بدن میشود.

■ در هنگام نوشیدن آب به آن گلاب اضافه کنید. گلاب غنی از آنتیاکسیدان و دارای خاصیت ضدالتهابی است و کاهشدهنده لکهها و بهبوددهنده رنگ پوست بوده و مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب و آرامبخش قوی است

■ براساس تحقیقات پزشکی، مصرف خودسرانه قرص آهن باعث بروز مشکلاتی مانند نارسایی کبد و تیرگی پوست میشود. همچنین ممکن است به علت رسوب آهن در خون، موجب مشکلات مغزی و عصبی شود.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.