نگاهي به دنا پلاس؛ لوكس پرادعای وطنی

محصول تازه ایرانخودرو سروصدای زیادی كرده، اما واقعا با چه چيزی طرفيم؟

Tamashagaran Emrooz - - بازار -

سروصدا درباره «دنا پلاس» زياد بود. طوري كه انگار قرار است اتفاق تازهاي رخ دهد و شاهد خودرويي جديد باشيم، اما در نهايت كل تغييرات مدل پلاس نسبت به دناي قبلي در حد تغيير جهت خطوط بدنه، آن هم در نماي جانبي و عوض شدن سيستم چند رسانهاي متوقف شد. اما آيا دنا پلاس خودروي بدي است كه ارزش خريد ندارد؟ پاسخ اين سؤال را در نوشته زير پيدا ميكنيد.

طراحي داخلي دنا پلاس يكي از معايب دنا، متريال مورد استفاده در ساخت آن است كه با مواد اوليه ارزان ساخته ميشود. اين مورد در دنا پلاس هم صادق است. قبل از اينكه اين نكته توي ذوقتان بزند، بهتر است بدانيد در بازه قيمتي كه دنا و دنا پلاس عرضه ميشوند، تمام خودروها بيهيچ كم و كاستي چنين وضعيتي دارند. در مقابل صندليهاي دنا عالي هستند. فرم اسپرت آنها كاملاً رضايتبخش است. وقتي در مورد عايقبندي كابين و انتقال صداي بيرون به داخل خودرو حرف ميزنيم دنا پلاس يك امتياز مثبت ديگر براي خود ثبت ميكند.

طراحي خارجي دنا پلاس در نماي روبهرو به غير از جلو پنجره يك تكه شاهد تغييراتي در چراغها هستيم. چراغها از نوع ‪Daytime running lights‬ و ‪Position lights‬ هستند كه ما را ياد بنز و BMW مياندازند. طراحان همچنين در نماي جانبي يك خط تيز و رو به پايين را از قسمت انتهايي تا گلگيرهاي جلوي دنا پلاس امتداد دادهاند. در ادامه تغيير و تحولات ظاهري پنجره سرنشين عقب كوچك شده و مقداري فلز به پنجره اضافه شده است.

مشخصات فني دنا پلاس قلب تپنده دنا پلاس همان موتور معروف EF7 آن است كه قدرتي معادل 11۵ اسب بخار دارد. اگر وزن 1۲۷۷ كيلوگرمي خودرو را در نظر بگيريم، از نظر تئوري نبايد توقع خودرويي سريع و پرشتاب را داشته باشيم. طراحان احتمالاً با علم به همين نكته برايمان يك پدال گاز برقي و جعبه دندهاي با ضريب خوب در نظر گرفتهاند تا حس شتابگيري بهتري را تجربه كنيم. حداقل در مقايسه با سمند EF7 و سمند SE فشار دادن پدال گاز دنا جذابتر است. اينها را كنار بگذاريد و درباره چيزهاي بدي كه پشتسر موتور ملي ميگويند خوب فكر كنيم؛ چيزهايی مثل صداي زياد و حتي وحشتناك، ناهماهنگي گاه و بيگاه موتور و جعبه دنده به خصوص در دنده ۵ و عيب بزرگ زود جوش آوردن آن!

حجم موتور دنا بهطور دقيق 1۶۴۶ سيسي است كه بايد آن را همان 1۷00 سيسي اسمي بدانيم. اين موتور چهار سيلندر و 1۶ سوپاپ دارد تا حداكثر قدرت خروجي آن به 11۵ اسب بخار در ۶000 دور در دقيقه برسد. استاندارد آلايندگي يورو۴ در دنا پلاس هم وجود دارد.

رانندگي با دنا پلاس چقدر هیجانانگیز است؟ وزن زياد، شتاب دنا پلاس را كم ميكند. اگر در حالت سكون يعني سرعت صفر كيلومتر بر ساعت روي پدال گاز دنا پلاس يا موتور روشن و ترمزدستي خوابيده فشار وارد كنيد، در چيزي حدود 1۲ ثانيه سرعتتان به 100 كيلومتر بر ساعت ميرسد. طبيعي است كه با اين ركورد نميتوانيد در مسابقات فرمول يك شركت كنيد. سرعت نهايي دنا پلاس به 1۹0 كيلومتر بر ساعت ميرسد و طبق آنچه خودروساز ادعا كرده، مصرف سوخت تركيبي اين خودرو حدود ‪/۸ 1‬ ليتر بنزين در 100 كيلومتر است.

با توجه به اينكه ويژگيهاي هندلينگ دنا در مدل دنا پلاس ثابت مانده، بايد گفت نشستن پشت فرمان پلاس خيلي بهتر از راندن با سمند است. اضافه شدن كمي حس اسپرت به اين خودرو باعث شده ما سواري گرفتن از پلاس را حداقل بهتر از بقيه خودروهاي داخلي ارزيابي كنيم. در مورد سيستم ترمز و فرمانپذيري هم اين نكته صدق ميكند.

ایمني دنا پلاس چطور است؟ مسئولان ايرانخودرو ميگويند دنا پلاس براي تستهاي ايمني به كشور آلمان رفته و در تستهاي ايمني آنها موفق به اخذ چهار ستاره ايمني شده است. روي اين خودرو چهار ايربگ نصب شده است كه دو تاي آنها از روبهرو باز ميشوند و دو تاي ديگر به صورت جانبي از صندليهاي جلو باز ميشوند تا از جان سرنشينان محافظت كنند.

چیزهایي كه براي اولینبار روي یك خودروي ایراني م بيینیم

دناي جديد با تغييراتي در طراحي بدنه و چراغهاي LED، افزايش كيسههاي هوا و سانروف ارائه شده است كه از تفاوتهاي فاحش آن با دناي معمولي است. از ديگر تفاوتهاي دناي پلاس و مدلي قبلي دنا، بايد به دوربين عقب، روكش چرمي فرمان، سيستم چند رسانهاي جديد و خطوط جديد بدنه در نماي جانبي اشاره كنيم. چراغهاي كوچك نئوني در جلو و عقب، در صندوق و سپر عقب را هم به اين فهرست تغييرات اضافه كنيد اما دنا پلاس نخستين خودروي ايراني است كه به سانروف In-Built مجهز است؛ يعني سانروفي كه هنگام باز شدن، بدنه سانروف درون سقف قرار ميگيرد، نه روي آن.

چرا باید دنا پلاس بخریم؟ امكانات جانبي و آپشنهاي رفاهي مهمترين قابليت دنا و حالا دنا پلاس بهشمار ميآيند. خودتان تصور كنيد با خودرويي روبهرو هستيد كه صندليهاي راننده و سرنشين جلو در آن به شكل برقي و در هشت حركت جابهجا ميشوند. همچنين به سانروف و كروز كنترل مجهز است، سيستم پشتيباني از رهياب و قطعات دكوراتيو طرح چوب هم دارد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.