WDSL RE­SULTS

Bray People - - SPORT -

U-8 WHITE: St. An­thony's 1 (Cian Hunt), Wick­low Rovers B 1.

U-8 GOLD: Ark­low Town B 2, Rath­new 3 (Ross Quinn, Eoin Doyle, Owen McGuin­ness); Wolfe Tone B 7, Ash­ford Rovers 0; Wick­low Town A 3 (Matthew Ryan, Jack Fox, Luke Kelly), Grey­stones United B TBA.

U-8 RED: Grey­stones United C 1, Ark­low United 2 (Joe McGeary 2); Ash­ford Rovers B 4 (Mikey Glee­son 2, Kee­van Doyle, James Hamil­ton), Wick­low Rovers C 1 (Mark O'Brien).

U-8 ORANGE: Wick­low Rovers E 2 (Sean Mur­phy, Conor Luddy), Aughrim Rangers 5 (Mike Mur­ray 2, Dy­lan Mol­loy 2, Colm Walsh); Avon­more 8 (R. Van Dyke 4, C. Reid 2, C. Ward, K. Busher), Grey­stones United D 0.

U-8 BLUE: Ash­ford Rovers C 2 (Ryan Beale, Oisin Tim­mons), Wick­low Rovers D 6 (Conor Hunter 2, Cathal O'Brien 2, Matthew Har­bourne 2); En­niskerry B 6, Glen­cor­mac United 0.

U-8 WHITE: Wick­low Rovers B 1 (Daniel Tarcevskis), St. An­thony's 1; En­niskerry 3, Ard­more Rovers 1 (Daniel Keogh).

U-8 GREEN: Wick­low Rovers A 2 (Nathan O'Sullivan 2), Coolboy Rangers A 4 (Matthew Ging 4); Ard­more Rovers 5 (Billy Vance, Luke Dunne, Mathew Loughran 3), Ark­low Town 0.

U-8 YEL­LOW: Ard­more Rovers 7 (Os­car Maloney 2, David Power 2, Tim Tec­tor, Tim Har­ring­ton, Joe Walker), Round­wood 1.

U-9 PREMIER SHIELD: Grey­stones United A 4, Wick­low Rovers A 0; Ard­more Rovers 4 (Cian McKenna, Jen­son O'Con­nor, Sam Casoni 2), Ark­low Town 0.

U-9 DIVI­SION 1 SHIELD: Ash­ford Rovers 3 (David McNabb, Oisin Hill, Matthew Quinn), St. An­thony's 1 (Tom Fitzger­ald).

U-9 DIVI­SION 2 SHIELD: St. Peter's Bhoys 2, Rath­new A 2 (Tris­tan O'Toole, Shane Culi­nane); Grey­stones United C 9, Wick­low Rovers B 2 (Sean Leonard 2); New­town Ju­niors 2 (Ciara Dease, Ciaran Keogh), En­niskerry 2.

U-9 DIVI­SION 3 SHIELD: Ark­low United 1 (Sean Agib­nola), Round­wood 0; Aughrim Rangers 2 (Robert Davey, Dar­ragh Owens), Grey­stones United D 4.

U-9 DIVI­SION 4 SHIELD: Rath­new B 2 (Craig Joseph 2), Avon­more 2 (K. Kin­sella, D. Ha­gen); Grey­stones United E 0, Glen­cor­mac United 2 (Sean Clarke 2).

U-10 PREMIER SHIELD: Avon­more 4 (A. Baker 2, Z. Cullen, M. Cullen), Grey­stones United A 1; Ash­ford Rovers 1 (Ruad­han F. Ver­bruggen), New­town 0.

U-10 PREMIER: Wick­low Rovers* A 0, Ark­low Town A 0. *Wick­low Rovers are now the U-10 Premier Divi­sion cham­pi­ons. U-10 DIVI­SION 1 SHIELD: St. An­thony's 3 (Glenn Ry­der 2, Si­mon Philips), Grey­stones United B 2. U-10 DIVI­SION 2 SHIELD: Wick­low Rovers B 2 (Mor­gan Free­ley, James Lang), Wick­low Town A 2 (Christy Moore­house 2). U-10 DIVI­SION 2: Ark­low Town B 0, Coolboy Rangers 1 (Fin­ley Nolan).

U-10 DIVI­SION 3 SHIELD: Grey­stones United C 1, Ark­low United 3 (Dean Ka­vanagh, Craig Doyle, Andrew Breen); Grey­stones United D 4, Aughrim Rangers B 3 (Evan Byrne, Eoin Darcy, Daniel Gavin).

U-10 DIVI­SION 4 SHIELD: Ark­low United 4 (Jake Freeney 2, Ryan Doyle, Joseph Forder), Wick­low Rovers C 1; Glen­cor­mac United 11 (Ethan O'Ma­hony 6, Michael Brady 2, Aaron Brad­shaw, Rory Friel, Stephen Flynn), Ard­more Rovers 0.

U-11 PREMIER CUP: Wick­low Town 2 (Robert Keogh, Dy­lan Roche), St. An­thony's 0; Ard­more Rovers 2 (James Vance, Joe Flem­ing), En­niskerry 1.

U-11 DIVI­SION 1: Rath­new 1 (Owen Gre­gory), Round­wood 2.

U-12 PREMIER: Wick­low Rovers A 4 (Rian Daunt Smyth 2, Eoin McAu­lay, Brian O'Sullivan), Wick­low Rovers B 0; Ark­low Town 6, Ard­more Rovers 1 (Cian Rowe).

U-12 DIVI­SION 1 SHIELD: Ark­low United 9 (Cor­mac O'Shea 2, Dil­lon Mour­dant, Cal­lum Smale, Ger­ard Ka­vanagh, Ka­je­tan Dudek, Sean Cronin 3), Aughrim Rangers 1 (Adam Rochford).

U-12 DIVI­SION 2: New­town Ju­niors 3 (Ross Shine, Ryan Whe­lan, Kee­gan Hef­fer­nan), Round­wood 0.

U-13 PREMIER CUP ROUND 1: Ash­ford Rovers A 1 (Mikey Traynor), Wick­low Rovers A 2 (Kieran Bloomfield 2); Round­wood 11, Ard­more Rovers 1; Wick­low Town 0, New­town 10 (Keith Dal­ton, Sean Dease, Evan Mo­ran, Robert Greenan, Dy­lan Ford, Steven Kennedy, Ross Davis).

U-14 PREMIER: Rath­new 0, Wick­low Rovers A 1 (Conor Cun­ning­ham); Grey­stones United B 1, Ark­low United 9 (Daire McBride 2, John Paul Hur­ley, Neil O'Reilly, John Paul Shee­han 2, Kevin O'Re­gan, Jack Fur­long, Martin Gil­bert); Ash­ford Rovers 7 (Colm Doyle, Jack Tay­lor 3, Fer­dia F. Ver­bruggen, Brian Gal­lagher, De­clan Doyle), Aughrim Rangers 1; Ark­low Town A 10, Wick­low Town 0.

U-14 DIVI­SION 1: Ash­ford Rovers 7, Aughrim Rangers 1 (Dale Byrne).

U-15 PREMIER: Aughrim Rangers 4 (Cian O'Han­nain, Conor Lambert, Rian Dil­lon, Craig Far­rar), Round­wood 0; Wick­low Rovers A 2 (Ciaran McGet­ti­gan, Kil­lian Doyle), Wolfe Tone A 4.

U-16 PREMIER: Ark­low Town A 1, Rath­new 1 (Paul El­lis).

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.