WDSL RE­SULTS

Bray People - - SPORT -

U-8 WHITE: St. An­thony's 2 (James Ni­chol­son, Eoin Byrne), Wolfe Tone A 0; Ard­more Rovers B 3 (Daniel Keogh 2, Ja­cob Hask­ins), Wick­low Rovers B 3 (Oliver Mathews 2, Ben Al­gera).

U-8 BLUE: En­niskerry B 2, St. An­thony's 2 (Liam Abom 2); En­niskerry C 0, Ash­ford Rovers 0.

U-8 RED: Ark­low Town D 2 (Sean Markey, Ross Breen), Ark­low United 1 (Jor­dan Wall); Wick­low Rovers C 5 (Conor Lewins 4, Mark O'Brien), Ark­low Town C 2 (Leon Kenny Barnes 2); Ash­ford Rovers 1 (James Hamil­ton), Grey­stones United C 2.

U-8 GOLD: Rath­new 5 (Eoin Doyle 3, Dy­lan Ka­vanagh, Reece Doyle), Wolfe Tone B 1 (Jack Walsh); Wick­low Town A 2 (Jack Fox, Matthew Ryan), Ark­low Town B 1 (Matthew Burke); Grey­stones United B 7, Ash­ford Rovers 0.

U-8 GREEN: Ard­more Rovers A 4 (Luke Dunne 2, Mathew Loughrin, Billy Vance), Coolboy Rangers A 1 (Matthew Ging); Grey­stones United A 3, Wick­low Rovers A 4 (Craig An­der­son 2, Frank Reynolds, Bran­don O'Brien); Ark­low Town A 2 (Ryan Whealan, Jack Ka­vanagh), Round­wood A 0.

U-8 YEL­LOW: Ark­low Town E 5 (Mar­cel 2, Sean O'Neill 2, Conor Nu­gent), Grey­stones United D 0; Ard­more Rovers 0, St. Peter's Bhoys 0.

U-8 ORANGE: Coolboy Rangers B 1 (Bran­don Doyle), Wick­low Rovers E 4 (Donal O'Donoghue, Adam O'Reilly, Tri Van De Horst, Chris Bouch­ier); Ark­low Town F 1 (Dano Mur­phy), St. Pa­trick's 4; Wick­low Town B 2 (Jack O'Reilly, Troy Sut­ton), Carnew 6 (Ben Gilligan 3, Luke Wal­lace, Ja­son Dowl­ing, Own Goal).

U-9 PREMIER: Wolfe Tone A 0, Ark­low Town A 4.

U-9 DIVI­SION 1 SHIELD: St. An­thony's 1 (Sam Gam­mell), Ard­more Rovers B 0; Carnew 1 (Tom Kin­sella), Wolfe Tone B 2 (Alex Arm­strong, Ryan Houraghan); Ark­low Town B 1, Ash­ford Rovers 3 (Ryan Turner, David McNabb).

U-9 DIVI­SION 3 SHIELD: Aughrim Rangers 1 (Adam Kee­gan), Ark­low United 4 (Dy­lan Fur­long, Luke Len­non, Dean Ka­vanagh, Dar­ren Reilly).

U-9 DIVI­SION 4 SHIELD: Rath­new B 3 (Craig Joseph, Eoin Doyle, Nigel Moore­house), Wick­low Rovers B 0; Grey­stones United E 5, Ark­low Town C 0.

U-10 PREMIER SHIELD: Wick­low Rovers A 4 (Eli Graham 2, Adam Byrne, Luca Ram­per­saud), Avon­more 0; Ash­ford Rovers 0, Ark­low Town A 2; Grey­stones United A 1, New­town Ju­niors 1 (Conor Od­lum)

U-10 DIVI­SION 1 SHIELD: St. An­thony's A 1 (Cian Davis), Wolfe Tone A 0.

U-10 DIVI­SION 2 SHIELD: Coolboy Rangers A 2 (Daniel Ging 2), Wick­low Town 1 (Dy­lan Roche); Wick­low Rovers B 1 (Mor­gan Free­ley), Round­wood 3.

U-10 DIVI­SION 3 SHIELD: Aughrim Rangers B 1 (Evan Byrne), St. An­thony's B 0; Aughrim Rangers A 2 (Jay Stafford, Alan Doyle), Ark­low United 1 (Craig Doyle).

U-10 DIVI­SION 4 SHIELD: Wick­low Rovers C 6 (Conor Hawes 3, Stu­art Cox 2, Geoff But­ler), Ard­more Rovers B 0.

U-11 PREMIER: Grey­stones United 3, Ark­low United 2 (James Larkin, Peter Hem­pen­stall); En­niskerry A 6, Wolfe Tone A 1 (Dil­lon Chow).

U-11 DIVI­SION 1: Round­wood 3, St. An­thony's 1 (Ro­nan O'Kelly).

U-11 DIVI­SION 2: Ark­low United 1 (Ryan McGowan), En­niskerry B 1; Glen­cor­mac United 0, Ash­ford Rovers 10 (Conor Cur­ran 4, Cal Con­nolly 2, Gary McCann, Jack McGrath, Jack Glee­son, Jack Byrne).

U-12 PREMIER SHIELD: St. An­thony's 1 (Kevin Gillen), Grey­stones United 1; Wick­low Rovers B 2 (Josh Browne, Dale Browne), Wick­low Rovers A 1 (Geoff But­ler); Ard­more Rovers A 1, Ark­low Town A 6 (Cal Kelly 3, Jake Byrne 3).

U-12 DIVI­SION 1: Ark­low Town B 4, Aughrim Rangers A 4 (Eoin Forsyth, Alan Byrne, Dar­ragh Gavin 2).

U-12 DIVI­SION 1 SHIELD: Carnew 4 (Cathal Doyle, Adam Doyle, Conor Mul­hol­land, Rhys Darcy Gaynor), Ark­low United 1 (Ka­je­tan Dudek); Ark­low Town H 4 (Padraig O'Con­nor, Clive Keenan, Keith Cros­bie 2), Aughrim Rangers A 4.

U-12 DIVI­SION 2: Wolfe Tone 4 (Ger Clancy, Jack Flynn, Luke Fen­nelly, Own Goal), St. Pa­trick's 0; En­niskerry A 1, New­town Ju­niors 1 (Ryan Tay­lor).

U-13 PREMIER: New­town Ju­niors 5 (Sean Dease 2, Keane Mur­phy 2, Dar­ren Walsh), St. An­thony's 0; Wick­low Rovers A 2 (Alan Power, Kieran Bloomfield), Ark­low Town B 1 (Thomas Rowan); Ash­ford Rovers 2 (Ross Quinn, Jor­dan Marah), Ark­low Town A 8 (Stephen McEl­lig­ott 3, Aaron O'Toole 2, Corey Mills, Aaron Kelly, Shane Beevor).

U-13 DIVI­SION 1: Ard­more Rovers A 3, Ark­low Town C 4 (Niall 2, Max, Mat­tie).

U-14 PREMIER: Ark­low United 1 (Paddy Shee­han), Wick­low Town 0; Rath­new 5 (John Keogh 3, Andrew O'Brien, Paul O'Brien), Ash­ford Rovers 1 (Colm Doyle); Wick­low Rovers A 1 (Jake But­ter­worth), Ark­low Town A 5 (A. Healy 2, P. Sher­wood 2, D. Fur­long).

U-15 PREMIER: Aughrim Rangers A 7 (Padraig Bres­lin 2, Danny Byrne 2, Craig Far­rar 2, Rian Dil­lon), Grey­stones United A 2.

U-15 DIVI­SION 1: Ark­low Town B 1, St. Pa­trick's 2; Ard­more Rovers 3, Carnew 9 (John Flem­ing 3, Ger Lyons 2, Keith Far­rell 2, Conal McCrea, Wayne Kin­sella).

U-15 PREMIER SHIELD SEC­TION 1: Wick­low Rovers A 2 (Kil­lian Doyle, Sean Vick­ers), Wolfe Tone A 0.

U-16 PREMIER: Wick­low Rovers A 2 (Ro­nan O'Maon­aile, Daniel Kelly), Wick­low Rovers B 0; Ark­low Town A 3 (Ryan Mur­ray, Gavin McDe­vitt, Kevin Kennedy), Grey­stones United A 0.

Carnew AFC, who were crowned U-15 Divi­sion 1 cham­pi­ons re­cently.

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.