ADULT FIX­TURES

Bray People - - SPORT -

WED­NES­DAY, MARCH 16

Le­in­ster Club Hurl­ing League Round 1: At Myshall, Gle­nealy v Bal­ly­gar­ret (WX) 8 p.m. (Ref­eree D. Mur­phy). THURS­DAY, MARCH 17

Le­in­ster Club Hurl­ing League Round 1: Gle­nealy 2 v St. Fini­ans (D) 11 a.m.(Ref­eree C. O Ceadaigh).

The Paddy Magee Me­mo­rial Cup: At Bless­ing­ton. Bless­ing­ton v Bal­ly­more - 11.30am (Ref: Ed­die Craul) FRI­DAY, MARCH 18

Mi­nor Foot­ball League: At Bray, Wick­low v Of­faly 7.15 p.m.

Foot­ball League Divi­sion 1 Round 3: Bray Em­mets v Balt­in­glass 8.30 p.m. (Ref­eree P. Mol­loy).

Foot­ball League Divi­sion 2 Round 1: An­nacurra v St Pa­tricks 7.30 p.m. (Ref­eree C. Flem­ing). SATUR­DAY, MARCH 19

Le­in­ster Club Hurl­ing League Round 1: Carnew Em­mets v Ring­town (WH) 4 p.m. (Ref­eree J. Kelly); Eire Og v Turin (WH) 4 p.m. (Ref­eree C. O Ceadaigh); Killurin (OY) v Kil­te­gan 4 p.m.; Clara (KK)v A.R.P. 4 p.m.; Bray Em­mets v Cross­abeg/Ballymurn (WX) 4 p.m. (Ref­eree D. Pep­pard); Avon­dale v Naomh Mhuine (LH) 2 p.m. (Ref­eree J. Keenan); Kil­coole v Eden­derry (OY) 4 p.m. (Ref­eree V Duffy).

Foot­ball League Divi­sion 1 Round 3: Bless­ing­ton v Strat­ford Grange­con 3 p.m. (Ref­eree D. O’Reilly); Hol­ly­wood v Ti­na­hely 3 p.m. (Ref­eree G. Whe­lan).

Foot­ball League Divi­sion 3: Lacken v Rath­new 3 p.m. (Ref­eree P. Dunne); Kil­macanogue v An Tochar 3 p.m. (T. Cul­bert). SUN­DAY, MARCH 20

Na­tional Foot­ball League: At Nowlan Park, Kilkenny, Wick­low v Kilkenny 2.30 p.m.

Foot­ball League Divi­sion 1 Round 3: Bal­ly­manus v Dunlavin 11.30 a.m. (Ref­eree D. Pep­pard); Shil­le­lagh v Donard.Glen 3 p.m. (Ref­eree W. Byrne). FRI­DAY, MARCH 25

Foot­ball League Divi­sion 2: An Tochar v Bal­li­na­cor 7.30 p.m. (Ref­eree E. Leonard). SATUR­DAY, MARCH 26

Le­in­ster Club Hurl­ing League Round 2: St. Pere­grines (D) v Carnew Em­mets 4 p.m.; Croke­wood (WH) v Gle­nealy 4 p.m.; Na Fianna (MH) v Eire Og Grey­stones 4 p.m.; Kil­te­gan v Knock­bridge (LH) 4 p,.m. (Ref­eree J. Kelly); A.R.P. v Board­smill ( MH) 4 p.m. (Ref­eree J. Keenan); Sallins (KE) v Bray Em­mets 4 p.m.; Bal­lyp­ickas(LS) v Avon­dale 4 p.m.; Pearse Og (LH) v Gle­nealy 2 4 p.m.; St. Fechins (LH) v Kil­coole 4 p.m.

Foot­ball League Divi­sion 2: St. Pa­tricks v Coolkenno 3 p.m. (Ref­eree P. Dunne); Ash­ford v An­nacurra 3 p.m. (Ref­eree W. Byrne); Aughrim v Balt­in­glass 3 p.m. (Ref­eree D. Reilly).

Foot­ball League Divi­sion 3: Rath­new v New­cas­tle 3 p.m. (Ref­eree C. O’Shea); Bless­ing­ton v Kil­bride 3 p.m. (Ref­eree C. Flem­ing); Coolboy v Kil­macanogue 3 p.m. (Ref­eree P. Hickey). SUN­DAY, MARCH 27

Na­tional Foot­ball League: At Aughrim, Wick­low v Roscommon 2.30 p.m.

Na­tional Hurl­ing League: At Ar­magh, Wick­low v Ar­magh 2.30 p.m.

Foot­ball League Divi­sion 1 Round 3: Rath­new v St. Pa­tricks 11.30 a.m. (Ref­eree E. O Brien).

Foot­ball League Divi­sion 3: An Tochar v En­niskerry 11.30 a.m. (Ref­eree J. Doyle); Knock­ananna v Éire Óg - Grey­stones 11.30 a.m. (Ref­eree J. Whyte); Bray Em­mets v Lacken 11.30 a.m. (Ref­eree C. O Ceadaigh).

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.