לטוס, ובזול: עשרות ערים באירופה שאליהן תוכלו להגיע במחירים מצחיקים

תקופת החגים מסמלת את תור הזהב של טיסות הלואו קוסט עשרות ערים ברחבי אירופה מככבות ברשימת היעדים גולתהכותרת:ארה"ב בהחל מ 149 ד' לכיוון טיסה נעימה

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן -

השבוע מצטרפת לתשע חב רות החסך, הטסות מטרמי נל 1 בנתב"ג, חברת Wow האיסלנדית, שפורצת את גבולות אירו פה בטיסות מוזלות ומביאה אותנו לצ פון אמריקה ב 149 דולר בלבד.

השמיים הפתוחים וכניסתן של טי סות החסך הגדילו מאוד את מספר הישראלים היוצאים לחו"ל, ולעיתים מחיר המונית לשדה התעופה גבוה יותר ממחיר הכרטיס לאיי יוון. שוק טיסות הלואו קוסט בנתב"ג התרחב ב 25 אחוזים עם יותר מ 1.5 מיליון נוסעים שיעברו השנה בטיסות אלו, שהם 15 אחוזים מכלל תנועת הנוסעים בטיסות בינלאומיות.

הישראלים למדו להסתדר עם הטי סות המוזלות, ויודעים להצטייד במזון ובשתייה כדי לא לקנות במטוס, לוותר על מטען עודף, ועוד תופעה שמתח זקת מאוד השנה: מזמינים כמה חוד שים מראש, כדי "לתפוס" מחיר נמוך בתחילת המכירה של טיסה.

מושבים במטוסים מוצעים בדרך כלל עד שנה מראש. אז הם הזולים ביותר. כמו בטיסות הסדירות, ככל שמועד רכישת הכרטיס רחוק יותר ממועד הטיסה, כך המחיר נמוך יותר. ככל שמתקרב מועד הטיסה ונרשמו יותר נוסעים, נותרים רק המחירים הגבוהים. עניין של היצע וביקוש.

לאן טסים?

היעדים מתחילים ממזרח אירופה ועד ספרד ואנגליה במערב. הטיסות יוצאות ל 45 ערים ב 24 מדינות, עוד לפני שהוספנו את .Wow היעדים בסתיו זה הם, בין השאר, אמסטרדם, בודפשט, באזל, בטומי, באקו, ברלין, ורשה, ז'נבה, טביליסי, לונדון )לוטון(, ליסבון, לרנקה, מילאנו, רודוס ועוד. מבחר כזה לא היה מזמן, בייחוד שעתה רבים מהישראלים מעדיפים לנסות יעדים שעוד לא נכנסו למעגל הטרור במערב אירופה.

,Wow שמתחילה לטוס ב 13 בספ טמבר, מוסיפה יעד נוסף, רייקיאוויק, בירת איסלנד. המחיר ההתחלתי הוא 99 דולר לכיוון, ומי שממשיך לארה"ב ישלם 149 דולר לכיוון מישראל. הח ברה תפעיל ארבע טיסות שבועיות לנתב"ג, ומרייקיאוויק יש לה טיסות המשך לעשרה יעדים בצפון אמריקה: ניו יורק )ניוארק(, בוסטון, בולטימור/ וושינגטון די.סי, פיטסבורג, שיקגו, מונטריאול, טורונטו, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ומיאמי. המחיר מתל אביב מתחיל ב 199 דולר לכיוון לפני התו ספות המתבקשות כמו מזוודה, ארוחה וכדומה.

את טיסות החסך מישראל מובילות שתי חברות אירופיות. Easyjet היא חברת הלואו קוסט הראשונה שהפעילה שירות מישראל, עוד בנובמבר ,2009 בקו הראשון לנמל התעופה לוטון שב לונדון. מאז החברה הרחיבה את פעילו תה בישראל והפכה להיות לאחת מח ברות התעופה המובילות בנתב"ג, עם יותר מ 700,000 נוסעים בשנה בקווים בין תל אביב ל 11 יעדים באירופה.

‪,Wizz Air‬ חברת הלואו קוסט הג דולה ביותר במרכז אירופה ובמזרחה, מפעילה מנתב"ג 22 קווים ל 9 מדינות באירופה. באחרונה השיקה שירות Fare ,Lock אשר יאפשר לשמור את המחיר שנבחר עבור טיסה מסוימת ל 48 שעות תמורת 3 יורו למקטע טיסה. השירות זמין להזמנות שנוצרו יותר מ 7 ימים לפני מועד היציאה, או תאריך הטיסה הראשונה במקרה של טיסה חוזרת.

חברת התעופה הגדולה באירופה, ,RyanAir שעדיין עושה רק את הצע דים הראשונים שלה בישראל, מפעילה 1,800 קווים ל 33 מדינות. באוקטובר תוציא RyanAir שבעה קווים נוספים לנתב"ג מבאדן באדן, גדאנסק, ורוצ לב, מילאנו, פאפוס, פוזנן וקראקוב. הכרטיסים עולים בין 40 ל 100 שקלים לכיוון. יש להניח שגם כאן יהיו מחירי חדירה נמוכים.

החברות הישראליות לא נשארות מחוץ למשחק. ישראייר מעבה את לוח טיסותיה לקראת סוכות ומשיקה קו טיסות חדש לבאקו. מחיר כרטיס טיסה החל מ 389 דולר. חבילה של טיסה ומלון בדרגת 5 כוכבים תעלה החל מ 499 דולר. טיסת הבכורה תמריא ב 2 באוקטובר. ארקיע מציעה חבי לת טוס וסע לריאקה )קרואטיה( בהחל מ 459 דולר לאדם ל 7 לילות.

גם למזרח אפשר למצוא מחירים נמוכים, ולא רק בחברות חסך. קתאי פסיפיק מוכרת טיסה מישראל להונג קונג בהחל מ 932 דולר ולאי פוקט בתאילנד בהחל מ 932 דולר. המחירים תקפים ליציאות בימי שני בכל שבוע מ 18 בספטמבר עד 23 באוקטובר, כולל ראש השנה וסוכות.

צילום: אי.אף.פי

קתדרלת הדומו במילאנו

צילום: משה שי

יום ניו יורקי טיפוסי

צילום: משה שי

התעלות של אמסטרדם

צילום: GettyImages

הנמל של בטומי

צילום: יוסי זליגר

מטיילים בבודפשט

אילן גטניו

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.