דיווח: מצרים הציעה לישראל למסור 39 גופות מחבלים בתמורה למידע על השבויים בידי חמאס

חדשות שישי 05

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - דניאל סיריוטי

העיתון הפלשתיני "אל־קודס" דיווח אתמול כי בכירים במודיעין המצרי הציעו לישראל נוסחה שתאפשר הוצאה לפועל של עסקת חליפין עם חמאס. בימים האחרונים שוהים בקהיר ראשי חמאס, ובהם ראש הלשכה המדינית של הארגון איסמעיל הנייה, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר ומחזיק תיק האסירים בארגון רוחי מושתהא.

על פי הדיווח, שמתבסס על מקורות מצריים ופלשתיניים, הנוסחה שהציעו המצרים כוללת שני שלבים לעסקה: בשלב הראשון תמסור ישראל לידי חמאס את גופותיהם של 39 מחבלים פלשתינים הנמצאים אצלה, ובהם 19 פעילי חמאס, ובתמורה הארגון ימסור לישראל מידע על אודות גורלם של הישראלים הנמצאים בעזה. בשלב השני של העסקה תשחרר ישראל 54 אסירי חמאס, ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו מחדש לאחר ששבו לעסוק בטרור.

לפי הדיווח בעיתון הפלשתיני, בכירי חמאס הודיעו מפורשות לאנשי המודיעין המצרי כי לא יסכימו לשום עסקה עם ישראל ללא התחייבות לשחרורם של 54 האסירים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו. בדיווח נמסר עוד כי ישראל טרם הגיבה לנוסחה שהציעו המצרים, וחמאס סירב להגיב על הדיווח.

כלי התקשורת במצרים דיווחו ביממה האחרונה כי לא רק שעסקת החליפין מול ישראל אינה עומדת במוקד הדיונים עם בכירי חמאס בקהיר, אלא שראש המודיעין המצרי חאלד פאוזי הודיע לראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה כי המודיעין המצרי לא יוכל עוד לשמש מתווך בין חמאס לישראל בעניין עסקת חילופי האסירים, וכי מצרים תקבל בברכה כל מתווך אחר.

צילום: אי.פי.אי

הדר גולדין ז"ל

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.