בוקר טוב וטעים: בדקנו את ארוחות הבוקר המוגשות במסעדות ברחבי הארץ

במסעדות ברחבי הארץ מוצעות ארוחות בוקר במגוון סגנונות - ספרדית, ישראלית ואפילו נורבגית - בבופה אובהגשה כמהתשלמו על חביתה, סלט ומיץ, למה לא תמיד שווה להגדיל את השתייה, איך זה שארוחת יחיד משתלמת יותר מזוגית ומי נותן מילוי חוזר ותוספות ללא תשלום? אוכללמחשבה

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - יניב משיח

כבר שנים שמספרים לנו שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר במהלך היום, ואם לשפוט על פי התורים במסעדות, נראה שאנחנו מקפידים על אכילת ארוחת בוקר דשנה, בעיקר בחופשות ובסופי השבוע.

ברשתות לא מוותרים על ארוחת בוקר יש ראלית, הכוללת ביצים לבחירה, סלט ירקות, מטבלים ולחם. ברשת קפה גרג, לצד ארוחת הבוקר הישראלית )יחיד ב 67 שקלים וזוגית ב 116 שקלים(, תמצאו ארוחת בוקר סקנדי נבית הכוללת בורקס גבינה, סלמון מעושן, גבינת שמנת, עגבנייה, חסה קצוצה וביצת עין; וארוחת בוקר ספרדית של רול אומלט שהוא חביתה פיקנטית עם תפו"א, בצל ירוק, פטרוזיליה ופלפל, במעטפת טורטייה פריכה, ממולאת באבוקדו ובפטה, המוגשת בתוספת צ'יפוטלה, סלט אישי וקפה קטן 48) שקלים(.

רשת בליקר בייקרי מציעה בוקר ישראלי 59) שקלים ליחיד ו 109 לזוג( הכולל קרואסון במילוי ביצת עין, גבינה וסלמון ובוקר טב עוני לחובבי הז'אנר 59) שקלים(. בלנדוור מציעים תפריט ארוחות בוקר עשיר ובו בי צים בסגנונות שונים, סלט ירקות, מטבלים, גבינות, לחם ושתייה 63-45) שקלים(. ברשת קפה ביגה תגלו לצד החביתה, האומלט והש קשוקה, שמוגשים עם שלל מטבלים ולחם 69-40) שקלים(, גם בריוש תרד ופטריות, סל מון או גבינת צאן וריבת בצל עם ביצים עלו מות ורוטב הולנדייז שמוגש עם סלט לבחירה 59) שקלים(, ולביבות תרד, קישואים ונענע וביצים עלומות ורוטב הולנדייז 53) שקלים(.

ברשת בנדיקט מוצעות ארוחות בוקר במשך כל שעות היממה, גם אם תגיעו בחצות. בת פריט: אגז בנדיקט פלורנטין - שתי ביצים עלומות על לחם בריוש קלוי עם תרד בש מנת, בצל, אגוז מוסקט ורוטב הולנדייז 67) שקלים(, אג בולז פטריות - כדורי אומלט המוגשים ברוטב פטריות בשמנת ואגוז מוסקט 69) שקלים( וארוחת בוקר ישראלית הכוללת ביצים לבחירה ושלל מטבלים 64) שקלים(. ארוחת הבוקר הישראלית בבנדיקט כוללת סלסילת לחמים במילוי חוזר ומטבלים ללא הגבלה ומיץ טבעי, שתייה חמה או מימוזה.

בקפה לואיז מציעים ארוחות בוקר טבעו ניות, שקשוקה ומאפים כמו בורקס יווני, קיש ופיצה ללא גלוטן 63-55) שקלים(. ברשת מקס ברנר יש ארוחות בוקר שמיועדות לחובבי המתוק והשוקולד ותוכלו להתלבט בין שלו שה פנקייקס עם שברי שוקולד, סלט פירות ושוקולד לבן, ופל בננה ספליט עם בננות מקורמלות, גלידה וקצפת או קרפ קראמבל מסקרפונה ושלל שוקולדים 49) שקלים למנה(. ברשת מגישים גם מנות בוקר קלאסיות של שקשוקה ירוקה עם תרד וגבינות 62) שקלים(, ופל ביצה עלומה 58) שקלים( ובוקר ישראלי 66) שקלים ליחיד ו 149 שקלים לזוג(.

בוקר של כיף

יפו הפכה בשנים האחרונות למעוז קולינרי. במסעדה היוונית החדשה, פאראקאלו, מוגשות ארוחות בוקר על טהרת המטבח היווני, למשל בוקר דייגים 52) שקלים( הכוללת ביצה קשה, דגים מעושנים, ציזיקי, איקרה וסלט יווני. בוקר אפוי 56) שקלים( מורכב ממאפה גבי נות או תרד, ביצה קשה, ציזיקי, זיתים וסלט יווני, ובוקר מאזות 68) שקלים( מציע ביצים לבחירה וארבעה מאזטים.

ארוחות הבוקר של מאפיית ג'ייקובס בק ריית אונו כוללות קרואסון במילוי ביצה עלו מה וסלמון מעושן, לצד שתייה קלה או חמה 46) שקלים(. בביסטרו ליבי'ס בשכונת צהלה

מציעים ארוחות בוקר בריאות בכל שעות היממה. את הת פריט בנתה גורו האוכל הבריא רותם ליברזון. בין השאר, תמצאו שקשוקה ירוקה הכוללת ביצי עין ברוטב ירוקים עם גבינת פטה ומוגשת עם מיני חלה טרייה 54) שקלים(. בקפה LYON באשדוד וביבנה מגישים ארוחת בוקר ישרא לית שבה חביתה עם שלל תוספות 59) שקלים ליחיד ו 108 לזוג(; בוקר ספרדי שכולל אומלט עם תפו"א, פלפל קלוי, בצל, תערובת גבי נות ועשבי תיבול 64) שקלים(; ובוקר ציידים שכולל ביצת עין ומעליה צ'יפס דק וגבינת פטה מגוררת 64) שקלים(. לארוחות הבוקר יצורפו סלסילת לחמים ומאפים, סלט ירקות, מטבלים, גבינות, מיץ וקפה. במסעדת סיילו בחולון מציעים ארוחת בוקר בסגנון בופה 85) שקלים למבוגר ו 39 שקלים לילד עד גיל .(8 בבופה תגלו שתי ביצים לבחירה, פוקאצ'ות, מאפים, טפנדים, סלטים, אנטיפסטי, קישים, גבינות, מוזלי ומתוקים ללא הגבלה.

ארוחות בוקר הן עסק לא זול. הרבה יותר משתלם לקנות ביצים, גבינות, לחם ויר קות ולהתארגן על ארוחה בבית, אבל לפע מים אין כוח וחשק. "בכל מקום בארץ ובעו לם, כשיושבים במסעדה או בבית קפה העלויות תמיד יהיו גם על מה שמס ביב ולא רק על חומרי הגלם", מסביר יאיר מלכה, מנכ"ל ומבעלי רשת קפה גרג, "לכל מקום יש הוצאות רבות כמו שכר עובדים, שכר דירה, עלויות הקמה ותחזוקה שונות. כעסק, אנחנו אמורים לספק לסועד חוויה נעימה שעולה כסף, וכל אלה מגולמים במחיר שהוא משלם".

תוספת יוקר

ואם לא די במחיר, במקומות רבים יגבו תשלום נוסף על שינויים קטנים. ברשימת המלכודות - הגדלת כוס מיץ טבעי שעליה תשלמו חמישה שקלים בבנדיקט, ובקפה ביגה, גרג, ג'ו, לנדוור ולואיז, והחלפת החלב הר גיל בחלב שקדים, אורז או סויה שתעלה בין 3 ל 5 שקלים. "חלב שקדים נחשב לחלב יקר עם חיי מדף קצרים, ולכן התחלופה גבוהה ואנחנו גובים תוספת תשלום", אומרת מילי דרור, סמנכ"לית השיווק ברשת קפה ביגה. מנגד, בקפה לואיז חושבים אחרת. "אנחנו מאמינים שאיש בבריאותו יחיה. אנחנו מא פשרים לכל אחד לבחור את הדרך שבה הוא רוצה לשתות את הקפה שלו, עם מה שמתאים", אומרת דפנה הכהן, בעלת קפה לואיז, "לכן איננו גובים תשלום נוסף על חלב שקדים, סויה, אורז או בכלל".

החלפת המיץ הטבעי בקולה תעלה לכם חמישה שקלים ועל תוספת לחם יגבו בחלק מהמקומות 8-5 שקלים. בבנדיקט לא תשלמו עליה כלל, אך במקס ברנר אחרי שני סבבים תשלמו 12 שקלים על הסלסילה השלישית. אם תרצו לשלב בארוחת הבוקר מטבל או תו ספת שאינם כלולים בארוחת הבוקר, הביאו בחשבון שעל צלוחית קטנה תשלמו לעיתים 12-6 שקלים, תלוי בתוספת.

כמו כן, הזמנת ארוחת בוקר זוגית נשמעת רומנטית ואולי משתלמת, אבל היא לא. יש רשתות ומסעדות נדיבות שמבינות שמדו בר בשני סועדים ומגישות אותה המנה כפול שתיים, עם שלל מטבלים ושתי כיכרות לחם, אבל לרוב יוגש לזוג סבב אחד של מטבלים וממרחים, ורק אם תבקשו משהו נוסף יגי שו לכם אותו. העצה היא לבחור תמיד בגר סת ארוחת היחיד, שכן ההפרש בתשלום בין שתי ארוחות יחיד לארוחה זוגית לא גדול ולא באמת מצדיק את החיסכון. לרוב, מדובר בטריק שיווקי שחוסך עלויות למקום - ולא לכם. והכי חשוב - שיהיה בתיאבון.

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.