למרות הביקורת מבית: ועידת העבודה אישרה סמכויות נרחבות לגבאי

Israel Hayom - - חדשות - מתי טוכפלד, כתבנו לענייני מפלגות

ועידת מפלגת העבודה אישרה אתמול את שינויי החוקה שי עניקו ליו"ר המפלגה אבי גבאי סמ כויות נרחבות בניהולה.

בין השאר, גבאי ישלוט על מינויי חברי הכנסת והשרים מטעמה. כמו כן, ברשימת המפלגה הבאה יוכל גבאי לש ריין ארבעה מועמדים לרשימה בכנסת, ונוסף עליהם לצרף את ציפי לבני וחברי התנועה במסגרת הסכם לאיחוד הסיעות, כפי שנעשה לקראת הבחירות האחרונות.

ח"כ עמיר פרץ תקף באירוע בגני התערוכה את גבאי ואמר כי "אני חושב שאין בצעדים אלה כל תרומה ליכולו תינו להצליח בבחירות הבאות, בדיוק להפך. החלטות אלה מייצרות מחלוקות מיותרות ופוגעות במרקם הדמוקרטי העדין של המפלגה. שריונים עיוורים זה מהלך אנטי דמוקרטי שלפיד וליב רמן יכולים לעשות". פרץ הדגיש, עם זאת, כי "שמות עם רזומה", כהגדרתו, כמו גבי אשכנזי או בני גנץ, "יתקבלו בשמחה ובתמיכה גדולה".

בנאומו תקף ח"כ פרץ גם את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שאותו כינה "היועץ המצייץ". לדבריו, "כאשר התמודד על ראשות הממשלה עם החו קה הישנה הוא ניצח, אך בפעם השנייה, כאשר חזר, קיבל ממני מפלגה עם 19 מנדטים, רץ עם חוקה חדשה והוריד את המפלגה ל 13 מנדטים. אחר כך, בעזרת החוקה החדשה, פירק את המפלגה וברח מהתמודדות בבחירות כי הסקרים ניבאו לו אפס מנדטים".

גבאי עצמו אמר בוועידה כי "מפלגת העבודה חייבת לחזור להנהיג את המדי נה". לדבריו, "אזרחי ישראל קמים בכל בוקר מחדש ומגלים כמה עמוק הריקבון השלטוני בישראל. בכל יום אנחנו נח שפים לעוד טפח של תרבות השחיתות במערכות השלטון".

מוקדם יותר אתמול מחק בית המשפט המחוזי בתל אביב עתירה שהוגשה נגד כינוס הוועידה, בטענה כי אינה בתוקף. בהסכמת הצדדים נקבע כי המפלגה תלך בקרוב לבחירות למוסדותיה.

היו"ר גבאי, אתמול צילום: גדעון מרקוביץ'

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.