48%" מההורים במזרח י ם בעד תוכנית הלימודים הישראלית"

לפי סקר של עיריית י ם, יש ירידה בביקוש לתוכנית הפלשתינית ● השנה חל זינוק של כ 20% במספר התלמידים שבחרו בתוכנית הישראלית ● ברקת: "מדביקים את הפער"

Israel Hayom - - חדשות - יורי ילון

48% מההורים לתלמידים ממזרח ירושלים אינם מעוניינים עוד בתוכנית הלימודים הפלשתינית. כך עולה מסקר חדש ומקיף שערכה לאחרונה עיריית ירושלים בקרב מאות הורים לתלמידים במזרח העיר.

מהסקר מתברר כי קיימת ירידה תלוג לה בשביעות הרצון מתוכנית הלימודים הפלשתינית, הנלמדת בבתי הספר העג רביים בעיר, ולצידה עלייה משמעותית בביקוש לתוכנית הלימודים הישראלית. במשך עשרות שנים למדו תלמידי מזרח העיר לפי תוכנית הלימודים הירדנית, מכוח הסטטוס קוו. עם הקמת הרשות הפלשתינית ,1994גב הפעילה ההנהגה לחצים כבדים על ירדן ועל האוכלוסייה המזרחגירושלמית כדי להעביר את התג למידים לתוכנית הלימודים של הרשות - וכך אכן קרה.

"מתן שוויון הזדמנויות"

כיום נשמעים יותר ויותר קולות של מזרחגירושלמים, המצביעים על כשליה של תוכנית הלימוד הפלשתינית ומבג קשים לעבור לתוכנית הישראלית, כפי שנהוג בבתי הספר הממלכתיים במגזר הערבי. כך, למשל, כתבו הורים בכרוז שהופץ במזרח ירושלים ערב פתיחת שנת הלימודים: "אחינו ערביי ישראל לומדים על פי תוכנית הלימודים הישג ראלית והם נאמנים לעם שלהם לא פחות מאיתנו... אנחנו מעודדים את זכות הבג חירה של התלמידים והוריהם. מי שמעוג ניין בתוכנית לימודים פלשתינית ילמד על פיה, ומי שמעוניין בתוכנית לימודים ישראלית, זכותו המלאה לבחור בכך".

לממצאי הסקר יש עוד עדות בשטח. בעירייה ציינו כי השנה חל זינוק של כג%02 במספר התלמידים במזרח ירוג שלים הלומדים על פי תוכנית הלימודים הישראלית, בהשוואה לשנה שעברה, והוא עומד השנה על 5,800 תלמידים, לעומת 300 תלמידים לפני שבע שנים.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר ל"ישראל היום": "אנחנו מובילים בשג נים האחרונות את מהפכת החינוך הישג ראלי במזרח העיר ומעניקים לראשונה כלים להשתלבות בחברה הישראלית, בהשכלה גבוהה ובתעסוקה". לדבריו, מדובר ב"אתגר עצום, לאומי ועירוני כאחד, לענות על הביקושים הגבוהים לתוכנית הלימודים הישראלית במזרח העיר. כיום אנו נותנים מענה 6,000גכל תלמידים מתוך 50,000גכ המעוניינים בכך. אנו משקיעים מאמצים עירוניים גדולים, הן בפן הפדגוגי והן בתשתיות, במטרה ליצור את ההתאמות הנדרשות ולהדביק את הפער".

השנה, למשל, יזמו ברקת וראש מיג נהל החינוך בעירייה, אביב קינן, תוכנית חדשנית בהשקעה של 25 מיליון שקלים, שתתרום בין השאר לצמצום הפערים במזרח העיר ולקידום למידה משמעוג תית. במסגרת התוכנית יונהג בכל בתי הספר העלגיסודיים במזרח העיר יום לימודים ארוך, שיכלול מרכזי למידה וקורסי העשרה ותגבור, בדגש על רכיג שת כישורי חיים ולימודי עברית. כמו כן, יתווספו השנה מאות שעות העשרה והוראה פרטנית, יוכנסו תוכניות של "קרן קרב" ויינתנו הכשרות ייחודיות לקראת תעסוקה והשכלה גבוהה. העירייה תרחיב השנה את פעילותה גם בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים במזרח העיר ותג עבה את מערך הצהרונים, הפוג על ביותר מג031 גנים וג04 בתי ספר. כמו כן, נפתחו השנה במזרח העיר 79 כיתות חדשות והוקמו ארבעה בתי ספר חדשים. במסגרת זו נחנך בית הספר העלגיסודי "אבדאע" למוזיקה ולאמג נויות בשכונת שייח' ג'ראח, המלמד לפי תוכנית הלימודים הישראלית ומצטרף לשני בתי ספר עירוניים ייחודיים שנג פתחו במזרח העיר בשנים האחרונות וזוכים לביקוש רב מצד ההורים. ברקת סיכם ואמר: "אנחנו לא רק מדג ברים על ירושלים מאוחדת, אלא פועג לים לאחד את העיר במעשים באמצעות מתן שוויון הזדמנויות לכל התלמידים מכל המגזרים".

צילום: ג'קי לוי

ברקת ותלמידי בית הספר "אבדאע"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.