מפנה גב לעולם

מועצת הביטחון מגבילה, ארה"ב מאיימת - אבל לקים ג'ונג און זה לא מפריע שלשום: צפון קוריאה שיגרה שוב טיל שטס מעל יפן בכירים בארה"ב רומזים: תם פרק הדיבורים

Israel Hayom - - חדשות - ארז לין וסוכנויות הידיעות

עוד פרובוקציה צפון קו ריאנית מלהיטה את העולם: פיונגיאנג שיגרה שלשום טיל בלי סטי נוסף מעל יפן, פחות מחודש לאחר ניסוי דומה ופחות משבועיים לאחר הניסוי הגרעיני השישי במ ספר של המדינה הקומוניסטית.

כמו בניסוי הקודם, הטיל נפל באוקיינוס, אך השיג טווח של 3,700 ק"מ, הדומה לזה הנדרש כדי לפגוע בטריטוריה האמריקנית גואם. הט ווח שהושג בניסוי הוא הארוך ביותר בהיסטוריית השיגורים של המדינה.

בעקבות הניסוי הזה חלק מתושבי האי הצפוני של יפן, הוקאידו, שוב התחילו את היום עם קולן הבוקע של האזעקות, ואמצעי התקשורת השונים הורו לתושבים למצוא מחסה. האירוע השבית לדקות ארוכות את הפעילות באזור, לרבות התחבורה הציבורית.

האמריקנים בעד תקיפה

צפון קוריאה, מצידה, הבהירה כי "המטרה הסופית שלנו היא להשיג איזון מול ארה"ב, איזון של כוח אמי תי". במקביל פורסמו תמונות של השליט קים ג'ונג און צופה בשי גור לכאורה. על פי סוכנות הידי עות הממסדית, הוא אמר: "היעילות המבצעית והאמינות של הטיל קיב לו משנה תוקף גדול". הוא הוסיף כי בניית הכוח הגרעיני "לקראת סיום".

השיגור מגיע ימים ספורים אחרי שמועצת הביטחון של האו"ם העבירה פה אחד החלטה המגבירה את הסנק ציות על פיונגיאנג. שלשום התכנסה שוב המועצה לדיון חירום, ובסיומו פרסמה הודעה הקוראת לכל המדינות ליישם "באופן מלא, מקיף ומיידי" את החלטות האו"ם נגד המדינה.

תגובה אקטיבית יותר הגיעה מהשכנה, דרום קו ריאה, שמיהרה לבצע שי גור חי בטילים שהדגים את היכולות לפגוע באתר שממנו שוגר הטיל בצפון.

גם ארה"ב הגיבה כצפוי בנחרצות - אך לפי שעה לא נקטה צעד צבאי. היועץ לביטחון לאומי של הנ שיא דונלד טראמפ, הרברט ריימונד מקמאסטר, המליץ במסיבת עיתונאים לצפון קוריאה להיזהר בצעדיה לבל תכריח את ארה"ב לנקוט כוח מולה. "לאלו שטוענים שאין לנו אופציה צבאית - האופציה הזו קיימת. אנחנו מעדיפים לא להשתמש בה".

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי השתתפה אף היא במסיבת העיתונאים והבהירה כי מאחר שמועצת הביטחון עשתה כמעט את כל מה שהיא יכולה לעשות, "אין לנו שום בעיה להעביר את הב עיה להמשך טיפולו של הגנרל מא טיס )שר ההגנה האמריקני; א"ל(, כי אני חושבת שיש לו אופציות רבות".

סקר שפרסם בסוף השבוע מכון גא לופ, קובע כי 58 אחוזים מהאמריקנים תומכים בפעילות צבאית נגד צפון קוריאה אם יתברר שהדיפלומטיה לא משיגה את יעדיה. עם זאת, שני הדי פלומטים הבכירים הדגישו כי לפי שעה יש להמשיך לתת לסנקציות החדשות לעשות את העבודה.

צילום: אי.אף.פי

קים ג'ונג און צופה בשיגור

צילום: אי.אף.פי

הצופרים ביפן שוב פעלו. רגע השיגור 3 2 1

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.