משרד התרבות שוקל מחדש תמיכתו בטקס פרסי אופיר

Israel Hayom - - חדשות - מאיה כהן, כתבתנו לענייני תרבות

רגב לא נשארה חייבת: משרד התרבות שוקל מחדש תמיכתו בטקס פרסי אופיר, המוערכת ביותר מ 400 אלף שקלים, לאחר ששרת הת רבות מירי רגב לא הוזמנה לאירוע.

ממשרד התרבות נמסר כי "במ סגרת בחינה מחודשת של התקציב הממשלתי של תחום הקולנוע במשרד התרבות והסכם הקולנוע הרב שנתי, ייבחן בין השאר גם מתן התמיכה בס עיפי השיווק והפרסים, ובהם גם הת מיכה בטקס פרסי אופיר".

כזכור, בעקבות הסערה בטקס אש תקד קיבלה בשבוע שעבר האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה החלטה שלפיה מירי רגב לא תגיע לטקס פרסי אופיר השנה.

בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2 אתמול דיברה רגב על המהלך להפ סקת מימון לתכנים שפוגעים בישראל, לדבריה. "אין כאן עניין פוליטי, אני לא מחלקת לפי שמאל וימין - קרנות הקולנוע הן אלו שפועלות לפי שמאל וימין; אותן קרנות שלא מאפשרות לת סריטאים חרדים או מיהודה ושומרון או ערבים לבוא לידי ביטוי - הם סותמים להם את הפה".

בתוך כך, ביום שישי התייצבו האחים משה ולאון אדרי, מבכירי תעשיית הקו לנוע בישראל, לימינה של רגב והודי עו כי אין בכוונתם להגיע לטקס פרסי אופיר בשל אי הזמנתה לאירוע. במכתב ששלחו האחים אדרי לאנשי האקדמיה, נכתב: "אנו סבורים כי מדובר בהחלטה שגויה לכל הפחות, שלא לומר בוטה ולא דמוקרטית".

מוש דנון, יו"ר האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה, מסר בתגובה למכתב: "כל אחד ינהג על פי מה שמתאים לו".

רגב אמרה בתגובה למכתב האחים אדרי כי "הודעתם ודבריהם מבטאים התנגדות נחרצת לסתימת הפיות ול משטרת מחשבות בתרבות הישראלית".

רגב בטקס פרסי אופיר 2016

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.