לא רק היי־טק: הסכם הזמנות ענק למנועי בית שמש

מניית מנועי בית שמש זינקה ב־%22 לאחר הודעה על הזמנה בהיקף של 530 מיליון ד' מיצרנית מנועי המטוסים האמריקנית "פראט אנד וויטני"

Israel Hayom - - כלכלה - חזי שטרנליכט

מניית מנועי בית שמש זינקה בבורסה בשיעור של ,22.8%־כ לאחר שהחברה הודיעה ביום ה' על עסקה בהיקף של 530 מיליון דולר עם יצרנית מנועי המטוסים האמריקנית "פראט אנד וויטני".

לפי הודעת החברה, מדובר בהזמנה שכמעט מכפילה את הסכמי המסגרת ארוכי הטווח של המפעל להיקף של 1.15 מיליארד דולרים העס־ סך צבר ההזמנות לאחר קה המתפרש על פני תשע שנות ייצור - 2018־מ עד .2026

הכנסות מנועי בית שמש מהעסקה צפויות לגדול בכ־035 מיליון דולר, לסך כולל צפוי של כ־046 מיליון דולר. במסגרת ההרחבה, תפתח ותייצר מנועי בית שמש פריטים חדשים נוספים לפרויקטים מובילים של פראט אנד וויטני בשוק האזרחי בתשע השנים הבאות. ההיערכות לייצור תיעשה בהדרגה ותימשך כשלוש שנים עד למלוא היקף הייצור.

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש, אמר כי "עסקה זו היא קפיצת מדרגה משמעותית. בקרוב נתחיל בהרחבת המפעל על מנת לעמוד ביעדי הייצור של פריטים חדשים נוספים החל משנת .2018 העסקה ממצבת את החברה בעולם התעופה הצומח כשחקן איכותי ומוביל בעל יכולות ייצור מגוונות וייחודיות". יצוין שמנועי "פראט אנד וויטני" מותקנים גם במטוסי F15 ,F16־ו וביותר מ־%04 ממטוסי הנוסעים בעולם".

מוצרי מנועי בית שמש

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.