ופרס האמי הולך ...ל

הערב יתקיים טקס פרסי האמי ● הסדרות שמובילות במספר המועמדויות הן "אויבות: בטי וג'ואן" ו"ויפ" ● "משחקי הכס" לא מועמדת משום שלא שודרה בתקופה הנדרשת

Israel Hayom - - תרבות - דודי כספי, לוס אנג'לס

הלילה יתקיים בלוס אנג'לס טקס פרסי האמי ה־96. שתי הסדרות שמובילות במספר המועמדויות הן הסדרה האנתולוגית "אויבות: בטי וג'ואן" והקומדיה "ויפ", עם עשר מועמדויות כל אחת.

"אויבות: בטי וג'ואן", מבית היוצר של ראיין מרפי ("אימה אמריקאית", "אמריקה נגד או. ג'יי. סימפסון), מתחקה אחר היריבות ההוליוודית הידועה לשמצה בין שתי כוכבות העבר ג'ואן קרופורד ובטי דיוויס, שאותן גילמו בסדרה זוכות האוסקר ג'סיקה לאנג וסוזן סרנדון. שתיהן, אגב, מועמדות זו מול זו בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר במיני־סדרה. מולן בקטגוריה שתי זוכות אוסקר נוספות: ריס ווית'רספון וניקול קידמן, המועמדות על תפקידיהן במיני־סדרה של HBO "שקרים קטנים גדולים".

"שקרים קטנים גדולים" מועמדת בשמונה קטגוריות, וכך גם מיני־סדרה נוספת מבית ,HBO "ליל האירוע", ששני כוכביה, ג'ון טורטורו וריז אחמד, מועמדים בקטגוריית שחקן במיניסדרה. HBO מובילה על כל הרשתות האחרות עם 46 מועמדויות לסדרות שלה, ובהן "ויפ" עם עשר מועמדויות. "ויפ" זכתה בשנתיים האחרונות בפרס האמי לסדרה הקומית הטובה ביותר, והכוכבת שלה, ג'וליה לואי־דרייפוס, זכתה חמש שנים ברציפות באמי בקטגוריית שחקנית בסדרה קומית. הסדרה תשוב באביב לעונה שביעית ואחרונה.

המתחרה המרכזית של "ויפ", לפחות על פי ההערכות, היא הסדרה הקומית המדוברת "אטלנטה" של דונלד גלובר. הסדרה היתה חביבת המבקרים בשנה האחרונה ומועמדת בחמש קטגוריות. עוד מועמדות בקטגוריית הסדרה הקומית: "שחור כזה", ‪,"Master of None"‬ "משפחה מודרנית", "עמק הסיליקון" Schmidt"ו ‪."Unbreakable Kimmy‬

המועמדות בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר הן: "סמוך על סול", "הכתר", "סיפורה של שפחה", "בית הקלפים", ‪,"Stranger Things"‬ "החיים עצמם" ו"ווסטוורלד".

סדרת המדע הבדיוני "ווסטוורלד" והדרמה הדיסטופית "סיפורה של שפחה", שתיהן סדרות חדשות, מחזיקות כל אחת בשבע מועמדויות. כוכב "ווסטוורלד", אנתוני הופקינס, מועמד בקטגוריית שחקן בסדרת דרמה.

שתיים מהסדרות המדוברות של נטפליקס, ‪"Stranger Things"‬ ו"הכתר", מועמדות כל אחת בחמש קטגוריות. גם מקומה של "בית הקלפים" הוותיקה לא נפקד מהטקס הזה. מלבד המועמדות בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר, גם שני כוכביה, קווין ספייסי ורובין רייט, מועמדים שוב בקטגוריות שחקן ושחקנית בסדרת דרמה.

ולמי שתוהה לאן נעלמה "משחקי הכס" - טכנית הסדרה לא שודרה בתקופה הנדרשת לזכאות למועמדות והיא צפויה לחזור בטקס הבא.

מנחה הטקס הפעם הוא מגיש הלייט נייט סטיבן קולבר, והטקס יועבר בשידור ישיר הלילה בערוץ ‪,yes Oh‬ ובגרסה ערוכה ומתורגמת מחר 20:00־ב .yesVOD־בו

שמונה מועמדויות. "ליל האירוע"

עשר מועמדויות. "אויבות: בטי וג'ואן"

שבע מועמדויות. "סיפורה של שפחה"

תזכה שוב? לואי־דרייפוס ב"ויפ"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.