הקרב על אירופה

אלופת היורובאסקט שתוכתר הערב תהיה אחת ממדינות יוגוסלביה לשעבר סלובניה הנהדרת עם דראגיץ' ודונצ'יץ' פייבוריטית לזכות בתואר, לראשונה בתולדותיה מנגד, ינסה בוגדאנוביץ' לסחוב את נבחרת סרביה על גבו ולשבור בצורת של 16 שנים

Israel Hayom - - ספורט - אבי סגל

1

כמעט שני עשורים אחרי התפ רקות הרפובליקה יתקיים הערב גמר אירופי ראשון בין שתיים מהמדינות שהרכיבו את יוגוסלביה. במילים אחרות, דרבי גדול בגמר היורובאסקט, שאחד הביטויים היותר מוחשיים שלו הוא איגור קוקוסקוב הסרבי, שמאמן את סלובניה.

סרביה עלתה לגמר ביום שישי אחרי ניצחון על רוסיה 79:87 בעיקר בזכות בוגדן בוגדאנוביץ' 24) נק'( ובובאן מריאנוביץ' (18) שסיפקו משחק מצוין. זו הפעם הראשונה של הסרבים במע מד מאז ,2009 והם ינסו לזכות בתואר לראשונה מאז .2001 בשנים האחרונות הם הסתפקו בסגנויות בלבד - באליפות העולם ובמשחקים האולימפיים - והערב 2

הם ינסו לסיים לשם שינוי בצד המנצח. סרביה אמנם רוצה את מדליית הזהב, אבל הם יודעים היטב שה חוקים מול היריבה השתנו. אם בעבר הסרבים נחשבו תמיד כפייבוריטים מול סלובניה, היום היוצרות התהפכו. סלוב ניה מלהיבה, בלתי מנוצחת, ומציגה את הכדורסל הטוב ביותר בטורניר. אפי לו מאמן סרביה אלכסנדר ג'ורג'ביץ' מגדיר את יריבתו פייבוריטית. גם אם זה נעשה מסיבות פסיכולוגיות, ברור שבעבר זה לא היה יכול לקרות.

סלובניה היא לא רק הטובה בטורניר עד עכשיו, היא גם המרגשת מכולן. התוצאות, איכות הכדורסל, הטורניר הגדול של גוראן דראגיץ' והילד המ דהים לוקה דונצ'יץ' מצד אחד, והעוב דה שמדובר במדינה של 2 מיליון תו שבים בלבד יוצרים שילוב ש"הדליק" את הכדורסל האירופי.

בין שתזכה בתואר ובין שתסיים שנייה, שיא אחד כבר יש לה - היא המדינה הקטנה בהיסטוריה שעולה על 3 הפודיום באליפות אירופה. המנצחת גם תכתיר את שחקן הטורניר. במקרה שסלובניה תניף את הגביע יהיה זה דראגיץ', ואם סרביה תזכה זה יהיה בוגדנוביץ'.

עם זאת, שחקן אחד, ודווקא לא מה כוכבים הגדולים, מרכז תשומת לב ויכולה להיות לו השפעה משמעותית על הכיוון שאליו הגמר הזה ילך.

מדובר ברכז הסרבי סטפאן יוביץ', שנפגע בקרסול מול רוסיה. היעד רות או חוסר תפקוד מלא של הרכז הפותח יפגעו בנבחרתו מכיוון שעל הכתפיים של בוגדנוביץ' יתווספו עוד יותר "תיקים" מאלו שיש לו עכשיו.

יוביץ' הוא האיש המרכזי שאמור לסייע לו ולהוריד ממנו חלקית את הצורך לנהל את המשחק. בהיעדרו יהיה קל ונוח יותר לסלובנים להתרכז בסופרסטאר הסרבי.

מצד שני, משחקים גדולים הם גם המקום להפתעות ולשחקנים לא צפויים, ואולי יהיה זה דווקא הרכז המחליף ואסילייה מיצ'יץ' שיגנוב את ההצגה.

מוקדם יותר הערב, ב 17:00 ייע רך המשחק על מדליית הארד, כאשר ספרד ורוסיה ייאבקו על המקום הש לישי באירופה.

דראגיץ'. 21 נק' בממוצע למשחק באליפות

צילום: אי.פי.אי

בוגדאנוביץ'. צריך את יוביץ' כשיר

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.