דרמות ושערים, מי צריך יותר מזה?

Israel Hayom - - ספורט - שלמה שרף

1 מובילות הטבלה המפתיעות מירושלים ומחי פה נפגשו בטדי למשחק המסקרן של המחזור, שהגיע אחרי הסערה החדשה שפקדה את בית"ר ירו שלים עם ההתבטאויות האומללות של אלי כהן וסיום דרכו המהיר בבירה.

בית"ר מורגלת בדרמות כאלה מחוץ למגרש וחיפ שה להמשיך את התנופה שצברה תאוצה בניצחון המ רשים בפ"ת. מצד שני, הפועל חיפה נושמת אוויר פס גות לא מוכר וידעה שמדובר במבחן רציני ליכולתה.

שתי הקבוצות סיפקו משחק פתוח ומהנה, עם מעב רים מהירים מצד לצד, מהפכים ושערים נפלאים וסיום דרמטי. הקהל קיבל סיפקו תמורה נהדרת ויוצאת דופן בכדורגל הישראלי.

זה התחיל יוצא מן הכלל מבחינתו של ניר קלינגר. חיפה הייתה מסודרת מאוד בחלק האחורי, הוציאה את העוקץ מהתקפת בית"ר והייתה מסוכנת מאוד בחלק הקדמי בזכות השילוב הנהדר בין בן בסט, תורג'מן וממן. התוכנית של חיפה עבדה והיא שלטה בקצב. העניין הוא שמול בית"ר הנוכחית לא מספיק חלק טוב אחד במשחק כדי לנצח.

בהמשך זה נראה פחות טוב מבחינת האורחים, אבל בפיגור של שער אחד האמונה שניתן עדיין להוציא משהו נשארה. בחלק האחרון המשחק עבר מצד לצד וחיפה נהנתה ממזל גדול שלא ספגה את השער הר ביעי, אחרי שהימרה לגמרי על התקפה ונחשפה שוב ושוב מאחור. בשניות הסיום היא זכתה בנקודה שה גיעה לה. בן בסט השלים שלושער גדול ונתן חות מת 2לפתיחת עונה נפלאה. איפה היית שנתיים, עדן? עם היכולת האישית והתלכיד שנבנה בבית"ר העונה יש למה לצפות ממנה. היא הוכיחה שהיא קבוצה נמרצת ומתלהבת שלא נשברת.

גיל לבנדה ניהל את המשחק מצוין וזיהה עוד לפני ההפסקה את הבעיה של בית"ר בהתמודדות של סאבו כמגן ימני מול בן בסט המסוכן והחליף בינו ובין קל טינס. אחד הבולטים בשורות בית"ר היה פריירה עם עבודה גדולה במרכז המגרש. פרט לורד, שהטביע את חותמו עם צמד, ז'ורז'יניו היה נהדר עם תנועה מצוינת. הוא מהווה תוספת כוח גדולה לבית"ר.

למחצית השנייה בית"ר עלתה הרבה יותר נמרצת ונחושה והפכה לקבוצה העדיפה. היא הייתה חייבת להבקיע את הרביעי, שהיה סוגר את הסיפור. בדרך כלל מדברים על חוסר אחריות בהקשר של הגנה, במקרה הזה ראינו חוסר אחריות משווע של שחק ני ההתקפה.

נקודת התורפה שלה היתה השוער, בוריס קליימן, שאחראי לשני שערים. מיקום גרוע שלו בשער הש לישי עלה לבית"ר באבדן שתי נקודות.

צילום: אלן שיבר

ורד. החזיר את בית"ר פעמיים מפיגור

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.