אחיו של אורון ירדן ז"ל פונה לעם ישראל: "אל תיתנו לרוצח להשתחרר"

אחיו הבכור של אורון ירדן תוקף את החלטת ועדת השחרורים לשחרור רוצח אחיו נפתחה עצומה לשינוי ההחלטה

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - נצחיה יעקב

רועי ירדן עולה להתקפה כנגד החלטת ועדת השחרורים לש חרורו מהכלא של רוצח אחיו.

צבי גור צפוי לצאת השבוע לחופשי לאחר שריצה 37 מ 45 שנות המאסר שנגזרו עליו - באם הפרקליטות לא תערער על ההחלטה - ובמשפחת ירדן זועמים. הפרשה הסעירה את המדינה ב 1980 אחרי שגור חטף את אורון ירדן בן ה 8 סמוך לביתו בסביון, רצח אותו, קבר את גופתו, ודרש תשלום כופר על שחרורו. הוא נעצר לאחר שהפקיד חלק מהשטרות המסומנים שקיבל.

"מדובר ברוצח ילדים פסיכופט, ואסור שהוא יראה אור יום", אמר רועי, האח הבכור, שמתגורר כעת בשוויץ ומוביל עצומה ברשת נגד השחרור, שנ פתחה בסוף השבוע וצברה כבר אלפי חתימות. "אני בעד עונש מוות עבורו, בדיוק כמו אייכמן. מגיע לשניהם את אותו הסוף.

"הוא הביע חרטה, אבל זה לא היה משכנע ולא היה בה שום כנות אמיתית. ראיתי את שפת הגוף שלו, והוא לא התכוון לשום סליחה. הוא עשה עבירות משמעת במהלך תקופת המאסר, התחבר עם עבריינים בתוך חומות הכלא, אפילו ברח בשנת 1985 ונהג אוטובוס שזיהה אותו נעל אותו באוטובוס עד שהגיעה המשטרה. מדובר באדם לא אמין, שקרן פתולוגי שבהחלט עלול לפגוע בילדים נוספים וגם במבוגרים.

"אבא שלי נהרס מזה. אחרי 25 שנה של דיכאון הוא נפטר בשברון לב, אמא שלי עברה כבר 3 ניסיונות התאבדות, וגם החיים של אחותי נהרסו לגמרי", הוסיף ממקום מגוריו בשוויץ. "אמא כבר עייפה מלדבר על הרוצח. אבל אני להבדיל ממנה חושב אחרת. צריך כמה שיותר אנשים חייבים לחתום על העצומה, כדי שוועדת השחרורים תשנה את דעתה.

"יש לו כושר מאגי לתעתע באנשים, ואסור לאפשר לו להיות חופשי אפילו יום אחד. נראה לך, למשל, שישחררו את יגאל עמיר? טירוף!״.

אורון ירדן ז"ל

צבי גור

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.