חשש בסיאול: האקרים צפון קוריאנים גנבו את תוכניות המלחמה

Israel Hayom - - חדשות - אלי לאון

בסיאול חוששים כי האקרים צפון קוריאנים הצליחו לג נוב את תוכניות המלחמה של ארה"ב ודרום קוריאה, כך טען אתמול מחוקק החבר במפלגת השלטון. סוכנות הידיעות הד רום קוריאנית "יונהפ" דיווחה כי חבר הפרלמנט רי צ'הול הי טען כי 235 ג'יגה בייט של מס מכים צבאיים נגנבו בשנה שע ברה ממרכז המידע המשולב של משרד ההגנה הדרום קוריאני.

לטענתו של המחוקק הדרום קוריאני, גורמים במשרד ההגנה בסיאול סיפרו לו על כך. לדב ריו, 80 אחוזים מהמידע שנגנב עדיין לא זוהו. פיונגיאנג הכחי שה בעבר טענות כי היא אחראית למתקפות סייבר נגד הדרום.

בתגובה לדיווחים, ציינו בפ נטגון כי "אף שאין בכוונתנו להגיב לסוגיות מודיעיניות או לתקריות ספציפיות הקשורות לתקיפות סייבר, אנו יכולים לומר כי אנו בטוחים בבטיחותן של תוכניות המלחמה שלנו ובי כולתנו להתמודד עם כל איום מצידה של צפון קוריאה".

בד בבד, בכירים צפון קו ריאנים אמרו למחוקקים רוסים כי יש ברשותם טיל בליסטי בעל טווח של 3,000 ק"מ, שבעתיד יוכל לפגוע ביעדים בארה"ב. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרו סית אינטרפקס, שהתבססה על דבריו של אנטון מורוזוב, החבר בוועדה הפרלמנטרית ליח סים בינלאומיים. מורוזוב ביקר בפיונגיאנג בשבוע שעבר. לטע נתו, הצפון קוריאנים מעוניינים להגדיל את טווח הטילים שלהם ל 9,000 ק"מ. לדבריו, הצפון קוריאנים לא ציינו תאריך יעד להגיע לטווח זה.

בתוך כך, אתמול דווח כי מו עצת הביטחון אסרה על ארבע ספינות לעגון בנמלים בר חבי העולם, לאחר שהעבירו סחורות מצפון קוריאה, כולל ספינה אחת שנשאה תחמושת. ההחלטה מתבססת על בסיס הס נקציות הבינלאומיות החדשות שהוטלו בעקבות הניסוי הגר עיני האחרון של הדיקטטורה הקומוניסטית המבודדת.

עוד שיגור ניסיוני של איראן צילום: אי.פי.אי

קים ג'ונג און

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.