אל תזרקו את 4 המינים: הכירו את השימושים הייחודיים שלהם

Israel Hayom - - חדשות - יהודה שלזינגר

היום ייגמר חג הסוכות ותתחיל שמחת תורה, אבל אל תמהרו לזרוק את ארבעת המי נים שכן מתברר שטמונות בהם סגולות רבות. הרב חיים פוקס ממכון "סגולת אמת" הפיץ סר טון, שבו הוא מפרט את הסגולות המיוחדות. "ידוע שבסיום החג אפשר לקחת את העלה הראשון שנמצא הכי קרוב לקצה העליון של הלולב, כותבים עליו שם קדוש וזו סגולה לאישה שרו צה להתעבר או רוצה לשמור על היריון קיים, ללכת עם העלה הזה בכיסה". הערבה, לדברי הרב, מועילה לטיפול בטראומות וב דיכאון: "מי שחווה אובדן של אדם קרוב, אהבה נכזבת או די כאון - ייקח ענפי ערבה, יר תיח במים וישתה אותם. החומר שיוצא מהערבה מרגיע ועוזר לשכוח".

הרב מסביר ל"ישראל היום" גם את הסגולות הנוספות של ארבעת המינים: "השמן של ההדס יכול לשמש נגד נשירה והתקרחות. משרים את ההדסים במים למשך יום שלם, והשמן שנמצא בעלים יוצא מהעלה וצף. זה תהליך ארוך, שבסופו מורחים אותו על השיער וזה יכול לסייע לחיזוקו".

סגולה נוספת להדס על פי הרב היא "לקחת שלושה עלים, על כל עלה לרשום את השם הקדוש 'אגל"א' )"אתה גיבור לעולם אדוני"(, להשרות בתוך יין ולשתות את היין. זה מועיל לאדם שיהיה לו חשק ללמוד תורה, כמו תחליף לריטלין".

האתרוג מוכר שנים ארו כות כסגולה ללידה קלה, והרב פוקס מגלה סגולה נוספת ליל דים שמגמגמים: "המקובלים היו כותבים על האתרוג שם קדוש, מבשלים והופכים אותו לריבה ונותנים לילד שמגמגם". עם זאת, הרב משתדל לסייג את האמונה העיוורת בסגולות ומ דגיש כי "לא מדובר במעשי קו סמות או כשפים. המילה סגולה משמעותה 'מסוגל', זו תוספת. אנחנו עושים השתדלות, וצרי כים להרבות בתפילה לה' שי שלח לנו את הישועות".

צילום: קוקו

4 המינים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.