תמוה: משלחת של 11 בכירים יוצאת לארה"ב

קבוצה של בכירים מהאוצר, ממשרד השיכון, ממקרקעי ישראל ועוד יוצאת ל"מטרות לימוד", אך סדר היום שלהם לא ידוע ● האוצר: "ייפגשו עם בכירים"

Israel Hayom - - כלכלה - זאב קליין

לשם מה יטוסו 11 בכירים ממטה הדיור באוצר, במשרד השיכון והבינוי וברשות מקרקעי ישראל לארה"ב? נראה שמדובר במשלחת לימודית, אך גודלה והאופן שבו היא פורסמה או לא פורסמה, והעובדה שסדר היום שלה לא נחשף עד כה מחדדים את השאלה.

במשלחת ישתתפו אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור; מירי כהן, סגניתו; עדיאל שמרון, ראש מנהל מקרקעי ישראל; דלית זילבר, מנהלת מנהל התכנון במשרד האוצר; ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה; עינת גנון, סמנכ"ל הרשות להתחדי שות עירונית; עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר ועוד.

גם מהרכב המשלחת אפשר ללמוד שמדובר בלימוד נושאי דיור כמו התי חדשות עירונית (פינוי בינוי ותמ"א ,)3%8 חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, השכרה ארוכת טווח ודיור לקשישים.

המשלחת שתצא בי51 בחודש תעלה לפחות 3%0 אלף דולר לקופת המדינה. נוכח הביקורת שמושמעת במשרדי הממשלה וגם במסדרונות האוצר על הנסיעה ועל עלותה הגבוהה, ממשרד האוצר נמסר: "נושא הדיור נמצא בראש סדר העדיפויות של הממשלה ומשרד האוצר רואה חשיבות רבה בשיתופי פעולה בינלאומיים בתחום".

עוד נכתב בתגובהת האוצר כי "המי שלחת, שעימה נמנים בכירי משרי די האוצר, השיכון, המשפטים, רשות מקרקעי ישראל, מנהל התכנון וחברת דירה להשכיר צפויה להיפגש בוושיני גטון עם גורמים בכירים במשרד הדיור והפיתוח האמריקני ולדון עימם באי רבעה נושאים עיקריים: התחדשות עירונית, השכרה ארוכת טווח, דיור לקשישים וחיזוק מבנים". עוד ציינו בתגובה כי "במשלחת רק שלושה בכיי רים ממשרד האוצר והשאר ממשרד השיכון ומרשות מקרקעי ישראל".

המפגשים יכללו הרצאות ומצגות משותפות לצדדים בנושאים השונים והקמת צוותי עבודה. כמו כן, יכלול הביקור סיור במיזמי דיור שונים בערים, שיובילו בכירי הממשל בוושינגטון, וכן מפגש עם יזמי נדל"ן מקומיים.

במהלך הביקור תציג המשלחת את שוק הדיור בפני משקיעים יהודים כדי להציג את ההזדמנויות הטמונות בשוק הדיור בישראל.

חברי המשלחת צפויים להיפגש עם בכירי היזמים בתחום הבנייה בעיר כדי ללמוד ולשמוע על נקודת המבט של השוק הפרטי, ולהשתתף בוועידת הג'דג' )Jedge( השנתית, שבה מתקיים הדיאלוג הכלכלי עם ממשל ארה"ב, בין השאר, בנושאי דיור.

המגעים צפויים להבשיל לכדי מזכר הבנות מפורט בנושאי דיור בין ישי ראל לארה"ב.

צילום: גדעון מרקוביץ'

אביגדור יצחקי

צילום: דודו גרינשפן

השר כחלון

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.