אייר ברלין מפסיקה לטוס

חברת התעופה הקורסת תפסיק לפעול בסוף החודש ● "הנוסעים יקבלו הודעה לגבי סטטוס ההזמנה שלהם"

Israel Hayom - - כלכלה - חזי שטרנליכט ואילן גטניו

חברת הטיסות המוזלות אייר ברלין מפסיקה את פעילותה. החברה הודיעה אתמול כי תפסיק לטוס ב 28 באוקטובר. הודעה זו נמסרה רשמית כחודשיים לאחר שאייר ברלין פנתה להליכי חדלות פירעון.

החברה נחשבת לאחת מחברות הלואו קוסט המובילות באירופה, היא השנייה בגודלה בגרמניה ונחשבת לשם מוכר בענף. לחברה גם יעדים כגון תל אביב וטיסות ליעדים רחוקים כגון ארה"ב. לפי הפרסומים ברשתות התקשורת באירופה, עלה אתמול כי החברה המליצה לעוב דיה להתחיל לחפש מקום עבודה חדש.

התפנית מגיעה לאחר שבשבועות האחרונים מסתמן גל של אירועים שליליים בענף טיסות הלואו קוסט. כך, למשל, חברת התעופה הבריטית מונארך הפסיקה את טיסותיה ופנתה לביהמ"ש בבקשה להגנה מפני נושים. עם זאת, בענף התעופה מדברים על ביטולי טי סות ושיבושים בפעילות אייר ברלין בשנה החולפת.

בשלב זה מתנהלות שיחות למכי רת חלקים מהפעילות של החברה בין שלחברת לופטהנזה או גורמים אחרים, כך לפי הפרסומים. הסיבה להידרדרות המהירה במצבה של אייר ברלין נובעת מצעד של בעלת המניות העיקרית בחב רה, חברת התעופה איתיחאד מאבו דאבי. האחרונה הודיעה לאייר ברלין באוגוסט הזה כי תפסיק להזרים לה כספים למימון פעילותה השוטפת, דבר שהוביל לבק שת ההגנה מפני נושים )חדלות פירעון( שהוגשה זמן קצר לאחר מכן.

באתר החברה התפרסמו אתמול שא לות ותשובות למי שרכשו כרטיסי טיסה בחברה המסבירים את מצבם העגום. לפי הודעת החברה, נמסר כי "נוסעי אייר ברלין ייודעו לגבי סטטוס ההזמ נה שלהם. יהיה זה בין שבדרך של בי טול האישור שניתן או אישור על הזמנה מחודשת". בחברה ציינו כי מי שהזמין כרטיסי טיסה לאחר 15 באוגוסט )מועד הבקשה לחדלות פירעון( יקבל את כספו בחזרה. לקוחות שקנו כרטיס טרם מועד זה צריכים לבדוק באתר החברה מה הס טטוס שלהם, אך מסתמן שאם טיסתם מבוטלת הם לא יוכלו ככל הנראה לקבל את כספם בחזרה.

צילום: אי.פי

מטוסי החברה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.