גורם מדיני בכיר: "ב 2017 יאושרו 12 אלף דירות ביו"ש"

טוען: "אין מי שפועל יותר למען ההתיישבות מראש הממשלה נתניהו" ביקורת בימין: "מדובר בדירות שכבר הובטח כמה פעמים שייבנו. אין בשורות, רק ספינים"

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - שלמה צזנה ואפרת פורשר

"מי שחושב שאין להתחשב בשיקולים מדיניים, טועה בגדול. אין מי שפועל יותר למען ההתיישבות, בנחישות ובתבונה, מרה"מ בנימין נתניהו", כך אומר גורם מדיני רשמי בכיר בירושלים בנושא הביקורת על אישור הבנייה ביו"ש.

הגורם הזכיר כי "בסך הכל בשנת 2017 יאושרו כח21 אלף דירות בשח לבים שונים של תכנון ובנייה ביהודה ובשומרון. זהו סדר גודל של פי ארבעה מבשנת ."2016 עוד פירט ואמר כי על פי סדר היום שפרסמה מועצת התכנון העליונה ביו"ש, יאושרו 3,736 דירות בשלבים שונים של תכנון ובנייה. יצוין כי מדובר בסופו של דבר בשלב סופי של תכנון רק 1,200חל יחידות דיור. השאר, כאמור, בשלבי תכנון שונים, חלקם הגח דול ראשוניים. לדבריו, הדירות אושרו לדיון בכל רחבי יו"ש, גם בחברון ובבית אל, מקומות שבהם לא אושרה בנייה לאורך שנים רבות. מדובר ביחידות דיור שהובטחו למתנחלים לאחר פינוי שכונת האולפנה ובתי דריינוף - הבטחה שעד כה לא מומשה.

דברי הבכיר באו בעקבות ביקורת בימין, בעיקר של יוסי דגן, ראש המוח עצה האזורית שומרון. דגן טען כי "אין בשורות, יש רק ספינים. ההצהרות הפוח מפוזיות על 3,600 יחידות דיור מסח תכמות לסך הכל כח007 יחידות דיור לבנייה לחצי מליון מתיישבים". דבח ריו נאמרים לאחר שנתניהו נתן אור ירוק לקידום אלפי דירות בהתנחלויות. ועדת התכנון העליונה צפויה להתכח נס בשבוע הבא ולדון באישור קידום בנייה של 3,800חכ דירות בשורת יישוח בים ביו"ש. התוכניות שיוגשו כוללות שלבים שונים, כך שלא מדובר באישור בנייה מיידי לאותן דירות. בערב ראש השנה נועד נתניהו עם ראשי המועצות ביו"ש והבהיר להם כי צפוי קידום של תוכניות בנייה, בכל השטח - בתוך וסמוך לשטחי היישובים הקיימים, כפי שסוכם עם האמריקנים בכניסת ממשל טראמפ. עם זאת, לא יקודמו כבישים חדשים ואזורי תעשייה.

במועצת יש"ע בירכו על ההישגים לטובת ההתיישבות, אבל הביעו אכזבה ממספר יחידות הדיור לבנייה בפועל: "מדובר בסך הכל בח007 יחידות דיור לבנייה מיידית ובעוד 2,000חכ יחיח דות דיור לתוספת בנייה בשלבי תכנון שונים, שלא עונות לצימאון בשטח".

בכירים בליכוד תקפו את ההבנות שאליהן הגיע רה"מ עם ממשל טראח מפ בנושא. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר, בין השאר, "בנושא של הבנייה והכבישים היו כל מיני הבטחות, פתאום העיתוי כבר לא כזה מתאים וצריך לחח כות לעוד כמה התפתחויות ולעוד כמה דברים. העיתוי אף פעם לא מתאים אם אנחנו לא יודעים מה אנחנו רוצים". שר התחבורה ישראל כץ הביע תמיכה במתיישבים: "חזית א"י צריכה לפעול כדי שתהיה כמה שיותר בנייה ביו"ש".

צילום ארכיון: אי.פי

מעלה אדומים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.