היום: דיון ראשון בארה"ב בתביעת משפחות נפגעי טרור ישראלים נגד הבנק הערבי

צינור כספים של חמאס על הכוונת: נפגעי הטרור תבעו את הבנק הערבי, לאחר שהעביר כספים למנהיגי ארגון הטרור חברי ארגון אלמגור: "נמשיך עד שנצליח"

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - יאיר אלטמן כתבנו לענייני משפט

היום צפוי הדיון הראשון בבית המשפט העליון האמריקני בתביעה שהגישו משפחות נפגעי טרור ישראלים, ובהם חברי ארגון אלמגור, נגד הבנק הערבי במדינה.

ב 2013 פסק בית המשפט בניו יורק כי הבנק הערבי חסין מתבי עות של אזרחים ישראלים בזכות היותו ישות מסחרית, ומשום שאינו יכול לדון בתביעות של מי שאינם אזרחים אמריקנים. עם זאת, באותה החלטה אפשר בית המשפט למשפ חות האזרחים האמריקנים להמשיך בתביעה, ודיון בנושא יתקיים, כא מור, היום בביהמ"ש העליון.

בבנק הערבי סוברים שכשם שדחה בית המשפט את התביעות בעבר, כך יידחו גם התביעות של אזרחים אמריקנים.

חברי ארגון אלמגור, בעלי אזרחות כפולה ואזרחות אמריקנית, צפויים לטעון באמצעות עורכי הדין בארה"ב כי הבנק הערבי, שממוקם במנהטן, אחראי להפרה של חוקים בינלאומיים מקובלים המכונים "חוק האומות", לאחר שאפשר המרה של מטבעות שונים לדולרים והעביר אותם לחש בונות של מנהיגים ופעילים בחמאס.

"אנו, משפחות חללי טרור אזר חי ישראל, מאמינים כי זכותנו לת בוע את מי שהיה שותף לפני ואחרי מעשה לרצח של ילדינו", אומרים חברי ארגון אלמגור, "אנו רואים במ לחמה בטרור על כל גווניו מעשה קדוש, לא רק למען ילדינו המתים אלא בעיקר למען הגנה על ילדי נו החיים".

עוד הוסיפו כי "הטרור הוא שר שרת רוע ארוכה, שבנויה מחוליות רבות. המימון הכספי הוא אחת החו ליות העיקריות, ונגדה יש להילחם בארץ ובחו"ל. התביעה, שהוגשה לפני שנים רבות ואשר מטרידה את הבנק ומונעת ממנו את המשך המ דיניות של העברת כספים לארגוני טרור, היא כבר הצלחה במלחמתנו זו. הטרור היום הוא בינלאומי ופו גע ברחבי העולם ללא הבדל. ישראל כבר אינה המקום היחיד שסופג טרור - פריז, לונדון וברצלונה הן אחדים מהמקומות שספגו פגיעות של טרור מוסלמי בשנים האחרונות. זכות הע מידה שלנו בבית המשפט האמריקני אינה צריכה להיות מוטלת בספק, ולבנק הערבי אסור שתהיה חסינות כלשהי מפני תביעות על חלקו בעי דוד טרור ובסיוע למשפחות המחב לים. אנו נמשיך עד להצלחה מלאה".

הבנק הערבי הוא מגדולי הבנקים בעולם הערבי ומרכזו בעמאן שבי רדן. יש לו 190 סניפים והוא בעל קשרים עם חברות ועם ממשלות שו נות. בעתירות טענו התובעים כי הבנק העביר כספים ביודעין לאר גוני טרור, וכך מימן את פעילותם.

צילום: אי.פי

ביהמ"ש העליון האמריקני

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.