גיימינג: על "מפלצות החומרה" החדשות של חברות המחשבים

גיימר אמיתי מעדיף לבנות את המחשב שלו בעצמו זו הסיבה שחברות המחשבים מפתחות "מפלצות חומרה", שישביעו את ענף ה eSport שהולך וצובר תאוצה גם ישראל נדבקה בחיידק

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - אילן גטניו

גיימרים אמיתיים מעדיפים לבנות את המ חשבים שלהם בעצמם. הם בוחרים את המ עבד, את לוח האם, את כרטיס המסך, את כל החלקים שייתנו להם יתרון על פני גיימרים אחרים, שלא יצליחו למצוא את השילוב המוצלח ביותר שיזניק אותם לצמרת השחקנים בעולם.

הביצועים של המחשב הם מרכיב חשוב מאוד אצל הגיימרים, כי הם נמדדים במאיות שנייה. HP חיזקה את התאמת מחשבי הגיימינג על ידי הוספת תוכנה ייעודית לניהול ביצועי המחשב ברמה אופטימלית, בין שמשחקים במשחק מקוון ובין שלא - ממש כמו במכוניות ספורט.

הביצועים של המחשב חשובים לא פחות מאלו של השחקנים, וגם כאן זה מרוץ בלתי נגמר. ברגע שהמחשב כבר בנוי, אי שם בעולם כבר יצא רכיב חדש, חזק יותר, מהיר יותר, והמחשב שבנינו הוא כבר לא המילה האחרונה. במצב כזה מישהו בעל מחשב חזק יותר ינצח אותנו לא בגלל המיומנות שלו, אלא בזכות החוזק של המחשב שלו. מחשב עם המעבד החדש של אינטל, ‪Core i9 X-Siries‬ עם (!)18 ליבות הוא היום נקודת הפתיחה לליגת העל, שבה יש תחרויות עם פרסים בסך מיליוני דולרים.

6,000 שקלים? זה זול

לאחרונה עלו מאוד מחיריהם של הכרטיסים הגרפיים, ולכן הגיימרים פונים יותר ויותר לרכוש מחשבים מוכנים של מותגים חזקים. יצרני המחש בים הגדולים רואים את הגיימרים כלקוחות הטו בים ביותר שלהם. הם לא יסתפקו במחשב בינוני, אלא תמיד ירצו את המחשב החזק ביותר, המהיר ביותר, עם מערכות אוורור משוכללות שיסייעו לקרר את המעבדים המתאמצים בזמן משחק אינ טנסיבי בלתי נגמר, ולכן הם מטפחים את השחקנים ומסייעים להם להצטייד במחשבים שיאפשרו להם להגיע להישגים.

יצרניות המחשבים גם נותנות לגיימרים חסות, בין שבציוד ובין שבתמיכה כספית, כדי לאפשר להם להקדיש זמן לאימונים ולהיות מוכנים לת חרויות. המחשבים החזקים ביותר עשויים לע לות יותר מ 20 אלף שקלים, ו"החלשים" נמכרים ב 6,000 שקלים. היצרנים גם מספקים עם המחשב אביזרים ייעודיים שתוכננו בעזרת שחקני eSport מקצועניים, כגון מקלדת מכנית לזמן תגובה מהיר בזמן המשחק, אוזניות עם מיקרופון לאיכות הסאונד הגבוהה ביותר ולשיחה עם שחקנים נוספים אונליין, עכבר חוטי עם יכולת דיוק גבוהה במיוחד, משטח עכבר המותאם לתגובה מהירה ועוד.

כבשו את ישראל

חברת לנובו בונה כבר כמה שנים קהילה של גיימרים, אשר מסייעים לה להבין טוב יותר אילו תכונות מעדיפים שחקני מחשב במחשבים שלהם. השנה, במסגרת תערוכת ,CES השיקה לנובו מותג גיימינג שנקרא ,Legion שנועד לספק לקהילת הגיימרים את המוצרים, את המעורבות הקהילתית, וכן את החוויה אשר מניעה את התשוקה לגיימינג. כחלק מהמותג הושקו הדגמים הראשונים שמגלמים את חוויית המשחק המודרנית: ‪Lenovo Legion‬ Y720 ו ‪.Lenovo Legion Y520‬

גם בישראל ביצעה לנובו כמה מהלכים אסטר טגיים לביסוסה בקהילת הגיימינג. המהלך הראשון היה באוקטובר ,2016 כשהיא נתנה חסות ל Game ,In פסטיבל הגיימינג הראשון בישראל. באפריל האחרון, במהלך חופשת הפסח, השתתפה לנובו ב ‪,GAME IN PRO‬ אליפות ה eSports הראשו נה בישראל אשר כל המקצים שלה התקיימו בזירה המרכזית על ‪.Legion by Lenovo Y720 Cube‬ כמו כן, הפעילה לנובו מתחם של משחק Rocket League ובו 18 עמדות משחקים.

באפריל הכריזה לנובו העולמית על שותפות eSports חדשה עם אתר הגיימינג ,Vgames שב מרכזו עומד מותג הגיימינג ‪Lenovo Legion‬ ומ טרתו פיתוח וחיזוק תחום הגיימינג, ובעיקר תחום הספורט האלקטרוני בישראל. שיתוף הפעולה יתב טא בטורנירים שוטפים עם פרסים כספיים לקהילות ופעילויות חברתיות לקהל הישראלי.

לכבוד מיליארד צופים

גם HP רואה את הגיימינג כאחד התחומים הגדו לים ביותר בצמיחה שלה. לדברי שי פרומקיס, מנהל קטגוריה PC ב HP ישראל, ההתרחבות בכותרי המשחק ובקהילת השחקנים, שנכון לשנת 2016 מונה כ 385 מיליון שחקנים, לצד קהל צופים של יותר מ 1.3 מיליארד - עם תחזית גידול של 50% עד שנת 2020 - יצרה נישה של חומרה ייעודית לגיימינג. כבר בשנת 2006 רכשה HP את חברת VOODOO - שהת מחתה במחשבי נישה לשחקנים.

HP השיקה לאחרונה את הדור השני של מותג הגיימינג ,OMEN שכולל פורמטים חדשים למח שבי גיימינג - דוגמת ‪Omen compact desktop‬ המאפשר ניידות עם מחשב הגיימינג לא רק ממקום למקום, אלא גם שימוש במחשב תוך כדי תנועה בעזרת הרכבת המחשב על גבי רתמה מתקדמת, המותאמת לגב המשתמש וכוללת סוללות לעבודה ניידת. כל זאת מתוך ראייה קדימה של התחזקות מגמת הגיימינג.

חברת MSI השיקה השנה את ‪.MSI VR ONE‬ המחשב נישא על הגב ומעצים את חוויית המציאות המדומה, בעוד השחקן אינו מחובר בכבלים למחשב שולחני ויכול לזוז בחופשיות בשטח. למחשב עוצ מת עיבוד גבוהה במיוחד וכרטיס מסך NVIDIA ,GeForce צלעות קירור, סוללות לזמן ארוך ויכו לת עיבוד גבוהה. לאחרונה החלו להשתמש במחשב זה במתחמי מציאות מדומה דוגמת יס פלאנט, הכותל, קיסריה, חדרי בריחה ועוד.

המעבר למשקפי מציאות מדומה בעיצומו, והרזולוציה משתפרת מחודש לחודש. ובכל זאת, הגיימרים המקצוענים עדיין לא מוכנים לנטוש את מסכי הענק שלהם ולסכן את הסיכוי לזכות בניצחון בגלל טכנולוגיה שעדיין לא הוכיחה את עצמה.

תערוכת ‪Game In‬ הישראלית. נערכה בחול המועד סוכות אירוע של בפולין

סדרת Omen של HP

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.