קריאות לשרים: "פיתחו בחקירה נגד מארגני הכנס באום אל פחם"

ביקורת פוליטית נוקבת בעקבות הפרסום ב"ישראל היום" על כנס התמיכה בשייח' ראאד סלאח, שנערך באולם הפיס באום אל פחם "לפסול ח"כים התומכים בטרור"

Israel Hayom - - חדשות - יורי ילון

הפרסום ב"ישראל היום" על כנס התמיכה במנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שייח' ראאד סלאח, שנערך בחודש שעבר באולם של מפעל הפיס בעיר אום אל פחם, עורר תגובות נוק בות, ואף הוביל לפתיחת מהלך משפטי נגד מארגני הכנס.

ארגון נפגעי הטרור אלמגור החליט לפתוח במהלך נגד ועדת המעקב העליונה של ערביי יש ראל. מאיר אינדור, יו"ר אלמגור, אמר כי "התפתחה שיטה מתוחכ מת, שבה ועדת המעקב משמשת מטריית הגנה לקבוצות ולאישים ערבים שהוצאו מחוץ לחוק. הווע דה מעניקה חסות לכנסים שלהם ומשמשת מכבסת כספים לפעי לות האידיאולוגית". אלמגור פנה אתמול אל שרת המשפטים איילת שקד ואל השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בדרישה לפתוח בחקירה פלילית ולבצע הליך הרמת מסך כלפי ועדת המעקב. "מי שמאפשר נאומים תומכי טרור ומשבח טרורי סטים, הוא טרוריסט בעצמו", אמר.

הכנס, שבו השתתפו חלק מחב רי הכנסת של הרשימה המשותפת, גרם לזעם רב גם במערכת הפו ליטית. סגן שר הביטחון אלי בן דהן )הבית היהודי( אמר כי "אנשי הרשימה המשותפת אינם מפסיקים את השתתפותם בפסטיבלים למען הטרור בכל מקום שרק אפשר. הגיע הזמן שמערכת המשפט תתגייס לטובת אזרחי המדינה ותאפשר את פסילתם של חברי כנסת, התומכים בגלוי בטרור".

ח"כ ד"ר ענת ברקו )ליכוד( אמרה כי "כנס ההזדהות עם התנועה האס לאמית התקיים באום אל פחם בהש תתפות חברי כנסת מהרשימה המ שותפת. עיר בישראל שהיא בית גידול לטרוריסטים, כולל לדאעש. חמולת ג'בארין ניפקה את הטרו ריסטים שרצחו את לוחמי משמר הגבול סתאוי ושנאן, והקונסיליירי ]יועץ לראש ארגון פשע, י"י[ שלהם ח"כ ג'בארין, יושב בכנסת".

ח"כ מיקי זוהר )הליכוד( אמר: "חלק מערביי ישראל עדיין אינם מקבלים את אחיזת העם היהודי בא רצו. דרושה חקיקה לגירוש אזרחים המסיתים נגד המדינה".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, ציינה כי "מב נים שנבנו במטרה לשמש לתועלת הציבור אינם יכולים לעמוד לשי מוש עבור כל אדם וכל גורם הפו עלים בניגוד לחוק ונגד המדינה, דוגמת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית".

"ישראל היום", 10.10.2017

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.