ראש אכ"א: אזריה יקבל את ההטבות של חייל משוחרר

Israel Hayom - - חדשות - זאב קליין

ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, החליט כי לטוראי אלאור אזריה ישולמו מלוא ההטבות על פי חוק חיילים משוחררים, מענק השחרור והפיקדון האישי בעד תקופת השירות שבה שירת כלוחם, בגין כשנה וחצי.

מדובר בסכום של כ־42 אלף שקלים מתוך 48 אלף שקלים שלהם היה זכאי לו השלים שלוש שנות שירות כלוחם בחטיבת כפיר.

ההחלטה לשחרר את חלק ממענק השחרור וכספי הפיקדון האישי התקבלה בהמשך לקביעת הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, לקצר את תקופת מאסרו של אזריה בארבעה חודשים ל־41 חודשים בלבד, במקום 18 חודשי המאסר שפסק בית הדין הצבאי.

עם זאת, בצה"ל החליטו כי לא ישולמו לאזריה הטבות בעד תקופת השירות שלאחר ביצוע העבירה שבה הורשע, ואשר במסגרתה שהה במעצר פתוח בבסיס צבאי.

בהודעה שנמסרה ל"ישראל היום" צוין כי "ההחלטה התקבלה בהתאם לחוק ולפקודות הצבא, שלפיהם יש לשקול שלילת הטבות מחייל שהורשע בעבירה חמורה או שהוטל עליו עונש של שישה חודשי מאסר בפועל לפחות. ההחלטה התקבלה לאחר שניתנה לטוראי אזריה אפשרות להישמע בעניין ותוך התחשבות בכלל נסיבות המקרה".

לאחר הרשעתו והכרעת הדין בעניין הירי במחבל בחברון, עלתה האפשרות שצה"ל ישלול מאזריה גם את מענק השחרור והפיקדון האישי מכיוון שלא השלים את מלוא תקופת השירות הצבאי הסדיר התקין שלו.

על פי הנוהל, ראש אכ"א נדרש להכריע בשאלה אם אזריה זכאי להטבות הכספיות באופן יחסי לשירות התקין שלו, וגם בשאלה אם הוא זכאי להטבות הכספיות כלוחם קרבי.

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.