6 דקות לפני הטבח: פאדוק ירה 200 פעם, ואיש לא שמע

החוקרים חשבו כי סטיבן פאדוק הפסיק לירות לעבר הקהל כדי לירות במאבטח אלא שכעת מתברר כי ירה לעברו 6 דקות לפני הטבח אז מדוע לא נלכד קודם?

Israel Hayom - - העולם - ארז לין וסוכנויות הידיעות

שבוע בלבד לאחר שסטיבן פא דוק רצח 58 אנשים בפסטיבל קאנטרי בלאס וגאס, מתברר כעת כי היה חלון הזדמנויות של 6 דקות של מות, שבהן ייתכן שהיה אפשר לסכל את הטרגדיה.

שריף המחוז ג'ו לומברדו מסר כי בני גוד למה שסברו מייד לאחר האירוע, המאבטח שניגש לסוויטה של פאדוק נורה לפני הירי ולא במהלכו, ולכן לא הצליח להסיח את דעתו מהקהל כפי שחשבו תחילה.

על פי המידע החדש, המאבטח, חסוס קמפוס, ניגש לסוויטה לאחר שקיבל מידע על דלת פתוחה באחד החדרים בקומה 32 ואף שמע רעשי קידוח הבו קעים מאזור הסוויטה של פאדוק.

כשפאדוק הבחין בקמפוס ליד הס וויטה, באמצעות מצלמות שהתקין, הוא ירה בו ברגל )ולמעשה ירה כ 200 כדו רים לעבר המסדרון(.

על פי התחקיר, השעה היתה 21:59 שעון מקומי. קמפוס עדכן את צוות האבטחה במלון על כך שנפצע, אך לא ננקט צעד כלשהו ורק 6 דקות מאוחר יותר, בשעה ,22:05 נורו הצרורות הראשונים לעבר הקהל, שנמשך כמעט באופן רצוף, עד שירה בעצמו בשעה .22:15 הגילויים החדשים מלמדים כי בניגוד למה שסברו עד כה, הוא לא הפ סיק לירות בשל הגעת המאבטח ועדיין לא ברור מה גרם לו לחדול. כמו כן, עולה כי רק אחרי שהפסיק לירות השו טרים הגיעו לסוויטה שלו. שני שוטרים הגיעו לקומה ומצאו את השוטר הפצוע, והוא אמר להם איפה הוא נמצא - אך כאמור הגעתם לא שינתה את מניין הנ פגעים, שכן פאדוק כבר חדל לירות.

על פי רשת ,CNN רק ב 23:20 פרצו שוטרים את הסוויטה שלו באמצעות חו מרי נפץ.

חלק מהעיכוב נבע מכך שהוא חיבר עגלת שירות לדלת עם חוטים חשמ ליים כדי להתקין מצלמות, מה שהוביל לחשש כי הסוויטה ממולכדת. אחד השו טרים שפרץ לסוויטה אמר כי "המקום הזכיר חנות נשק. היו שם ערימות של מחסניות וכלי נשק".

לומברדו ציין כי הוא לא יודע מתי היורה שם קץ לחייו ולמה הפסיק לירות. לדבריו, "האדם הזה הסתיר ביודעין את הצעדים שלו. מה שכן ברור זה שהוא התכונן באופן שיטתי למעשיו, כפי שמ עיד פתק עם חישובים טריגונומטריים שונים שהתגלה בסוויטה. "ייתכן שהוא חשב כי הכאוס של הירי היה מאפשר לו לחמוק מהמלון", אמר לומברדו. הוא הוסיף כי "העובדה שהתגלה ציוד הגנה עשויה ללמד כי היתה לו תוכנית מי לוט כלשהי וגם העובדה שהיה לו חומר נפץ במכוניתו עשויה לללמד על שלב ב' אפשרי במתקפה".

עד כה התיעוד מראה כי פאדוק הס תובב לבדו ברחבי לאס וגאס. בדיווחים מהשבוע האחרון הוא מתואר כאדם מסו גר ומתבודד, שנהג לשחק פוקר במכונות ההימורים ולהימנע ממגע אנושי. השריף הזכיר שוב ושוב כי הוא מתקשה להאמין שהוא לא קיבל סיוע בתכנון או בביצוע הירי. שלשום נחשף אורח החיים שלו לפני הירי ברשת .CNN בין השאר, הת גלה כי הוא נהג להמר בסכומים של מי ליון דולר בלילה, והעיד פעם בביהמ"ש כי נהג לבלות בקזינו 14"כ שעות ביום, 365 ימים בשנה". הוא אמר את הדברים במסגרת תביעת נזיקין שהגיש נגד אחד המלונות. בתביעה התגלה גם כי נטל תרופה נגד חרדה, העלולה לגרום לה תקפי זעם, אך לא ברור מתי נטל אותה ואם עשה זאת בסמיכות לטבח.

צילומים: אי.פי

הרוצח פאדוק

המלון שבו שהה. דקות גורליות

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.