ישראל לארה"ב: האקרים רוסים ריגלו אחריכם

ה"ניו יורק טיימס": המודיעין הישראלי פרץ לחברת קספרסקי, תפס "על חם" את הפצחנים ודיווח לאמריקנים

Israel Hayom - - חדשות - אילן גטניו, כתבנו לענייני טכנולוגיה

המודיעין הישראלי תפס "על חם" האקרים רוסים מנסים לרגל אחרי המועצה האמריקנית לביטחון לאומי, ה ,NSA ולגנוב מידע על תו כניות מודיעין, והתריע על הפעולה בפני האמריקנים בזמן אמת. כך דיווח בערב החג העיתון "ניו יורק טיימס".

לפי הדיווח, המבוסס על גורמים לא מזוהים בממשל האמריקני, קציני מו דיעין ישראלים הצליחו לאתר האקרים שעבדו עבור ממשלת רוסיה כשאלה חיפשו במחשבים בעולם שמות קוד של תוכניות מודיעין אמריקניות. ב"טיימס" נטען כי אנשי המודיעין פרצו לחברת קספרסקי )חברה למוצרי הגנה למח שבים, א"ג(, גילו את פעילות הריגול הרחבה של ההאקרים הרוסים ודיווחו עליה לאמריקנים.

ביוני רמז מנכ"ל החברה, יוג'ין קספ רסקי, באירוע חנוכת מרכז הפיתוח של החברה בירושלים, כי פצחנים "שכות בים מימין לשמאל, עם אנגלית טובה, ונמצאים לא רחוק מכאן" הם שחדרו לרשת החברה. מהגילוי התברר לאמ ריקנים כי ההאקרים הרוסים השתמשו בתוכנת האנטי וירוס של קספרסקי כדי להגיע למשתמשים אמריקנים שמחש ביהם יש אולי מידע על תוכניות מודי עין. לאור זאת, הורה המשרד לביטחון הפנים בארה"ב לסוכנויות הממשלתיות להסיר בתוך 90 יום את תוכנות האנטי וירוס של קספרסקי, שבהן משתמשים כ 400 מיליון בעלי מחשבים בעולם.

מקספרסקי נמסר בתגובה לדיווח ב"טיימס": "לא היתה לנו כל מעורבות בפעילות האקרים של ממשלת רוסיה. מעולם לא סייענו ולא נסייע בעתיד לשום ממשלה במאמצי ריגול בתחום הסייבר". בבית הלבן וב NSA לא הגיבו.

צילום אילוסטרציה: GettyImages

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.