בין המקודמים: המג"ד של אזריה שהעיד כי "הוא לא אמר אמת"; והמג"ד שירה "מטח כבוד" בעזה

Israel Hayom - - חדשות - קודמו אחרי שעוררו סערה לילך שובל

ב מסגרת דיון שיבוצים שנע רך אתמול במטה הכללי של צה"ל בראשות הרמטכ"ל, הוחלט אתמול עוד על שני מינויים מע ניינים: מפקדו לשעבר של אלאור אזריה, סגן אלוף דוד שפירא, ימו נה למפקד חטיבה באוגדת יהודה ושומרון, ואילו סגן אלוף נריה ישורון, שננזף לאחר שבצוק איתן הורה לחייליו לירות מטח נקמה לעבר מרפאה, ימונה למפקד חטי בת יפתח במילואים.

סא"ל שפירא, קצין בחטיבת הצ נחנים במקור ומפקד גדוד שמשון בעבר וכיום מפקד גדוד בבה"ד ,1 זכה לביקורת קשה מצד חוגי ימין שונים בעקבות התנהלותו בפרשת אלאור אזריה והעובדה שאמר במ שפט כי חש שאזריה לא אמר אמת. עם זאת, לשפירא זכויות רבות, שכן כזכור הוא קיבל צל"ש על תפקודו בפיגוע במרכז הרב בשנת .2008 שפירא נכנס אז לישיבה, ירה במח בל שפגע במתפללים במקום, ובכך הציל את חייהם של רבים.

בעניינו של סגן אלוף ישורון, שיועלה לדרגת אלוף משנה וימו נה למפקד חטיבת המילואים יפתח, נפתחה חקירת מצ"ח לאחר שבמבצע צוק איתן הורה לחייליו לירות מטח נקמה לעבר מרפאה, לזכרו של קצין צה"ל סרן דימה לויטיס ז"ל שנה רג בלחימה. ישורון הוקלט ברשת הקשר כשאמר לחייליו כי "בשעה הזאת בדיוק, כאשר דימה נקבר בהר הרצל בירושלים, הלב רוצה להיות שם, אבל הראש אומר שצריך להיות כאן. נצטרף לכל האנשים שמלווים את דימה בדרכו האחרונה ונירה מטח של כבוד והצדעה לקצין הזה, על המ רפאה שממנה ירו הנבלות על הטנק שלו וקיפדו את חייו". לבסוף הוחלט לסגור את חקירת מצ"ח נגד ישורון, ומינויו מעיד על כך שבמטה הכללי לא שומרים לו טינה על המקרה.

צילום: גדעון מרקוביץ'

סא"ל שפירא

צילום: דודו גרינשפן

סא"ל ישורון

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.